Jak zorganizować niezapomnianą imprezę dla dzieci?

wypoczynek

Wersje demo ERPWritten by:

Organizacja imprezy urodzinowej dla dziecka to zadanie, które bardzo często spędza rodzicom sen z powiek. Wydaje się niemożliwe, by bez żadnych przeszkód zorganizować przyjęcie dla grupy rozbrykanych kilkulatków i by obeszło się przy tym bez żadnych szkód. Jak rozgryźć ten jakże trudny problem?

Jak wybrać motyw przewodni?

Jeśli chodzi o imprezy dla dzieci, ostatnimi czasy bardzo popularny staje się wybór motywu przewodniego jeszcze przed rozpoczęciem jakichkolwiek przygotowań. O wiele łatwiej jest skompletować różnego rodzaju dekoracje, przygotować przekąski i opracować aranżację stołu, jeśli wiadomo, czym dokładnie się kierować.

Dla maluchów motywem przewodnim ich przyjęcia najczęściej będzie ulubiony bajkowy bohater. Z pewnością będą zachwycone, kiedy zobaczą, że ich impreza odbywa się pod tym znakiem. Motywem przewodnim wcale nie musi być postać – równie dobrze może być to kolor, trend lub ogólny temat przewodni.

Jakie przekąski przygotowywać na imprezy dla dzieci?

Jeśli chodzi o przyjęcia dziecięce, to wciąż najpopularniejsze są różnego rodzaju przekąski, które można po prostu wsypać do misek i pozwolić dzieciom na swobodne podjadanie. Mogą to być różnego rodzaju chipsy, chrupki czy też słone paluszki. Plusem tego rozwiązania jest to, że wystarczy zakupić w sklepie potrzebne produkty i ułożyć je na stole.

Osoby, którym zależy, by jedzenie podawane na imprezie dla dzieci było nieco zdrowsze, zawsze mogą postawić na przekąski przygotowane własnoręcznie. Należą do nich z pewnością zdrowe muffinki, mini kanapeczki czy też domowa pizza. Bardzo ciekawym pomysłem na imprezę dla dziecka jest to, by jej uczestnicy samodzielnie przygotowali pizzę w ulubionym wariancie, którą później będą ze smakiem zajadać.

Ile powinna trwać impreza dla dzieci?

Rodzice bardzo często zastanawiają się, jaki czas powinni przewidzieć na imprezę dla dzieci. Z jednej strony, boją się, by przyjęcie nie trwało zbyt krótko, a zaproszeni goście nie poczuli się tym zawiedzeni. Z drugiej strony, zbyt długi okres trwania imprezy sprawi, że goście mogą zwyczajnie się znudzić, co także nie jest przecież pożądane.

Specjaliści wskazują, że imprezy dla dzieci powinny trwać około 120 minut, ewentualnie w razie potrzeby można je przedłużyć o kolejne pół godzinki. To czas optymalny do tego, by mali goście zdążyli porządnie się wybawić, a jednocześnie nie dotknęła ich jeszcze nuda.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.