Skoki w tandemie – warto spróbować

wypoczynek

Wersje demo ERPWritten by:

Dzisiaj ludzie poszukują przygód, znużeni i zmęczeni codziennością szukają alternatywy dla spędzenia aktywnego czasu wolnego jak również poszukują przygód, które dostarczą im sporo adrenaliny. Przykładem przeżycia ciekawej przygody i równocześnie przygody ekstremalnej mogą być skoki w tandemie.

Czy warto?

Skoki w tandemie to skok ze spadochronem oddany z wysokości około 4000 metrów lub 3000. Taki skok dla jednych może być przeżyciem niesamowitej przygody a dla innych spełnieniem marzenia o locie w przestworzach. Skok w tandemie można zafundować sobie samemu lub sprawić nim niespodziankę osobie bliskiej, która obchodzi, na przykład, urodziny. Tego rodzaju skoki są bezpieczne, zabezpiecza nas tutaj profesjonalny i kompetentny instruktor oraz druga zapasowa czasza spadochronu.Warto jest zdecydować się na przeżycie takiej przygody, tym bardziej gdy przez wiele lat marzyło się o locie w powietrzu.

Na czym to polega?

Skoki w tandemie to skoki razem z instruktorem. Dzięki specjalnej uprzęży jest się przypiętym do profesjonalnego skoczka spadochronowego. To zabezpieczenie powoduje, że w czasie skoku zupełnie nic nie robimy, tylko przezywamy przygodę i oglądamy widoki. To profesjonalista, z balastem w naszej osobie, skacze, kieruje spadochronem, otwiera jego czaszę i kieruje nas do dobrego wylądowania na ziemi. Po za faktem przypięcia do instruktora, tego rodzaju spadochrony mają jeszcze, jako dodatkowe zabezpieczenie, drugą czaszę spadochronu, która awaryjnie zostaje otwarta, gdy pierwsza zawiedzie. Jednak takie przypadki dzieją się naprawdę rzadko.

Oprzyrządowanie do skoków

Na tego rodzaju przygodę wystarczy ubrać się na sportowo i co ważne założyć ściśle buty wiązane. Najlepiej jest nie mieć przy sobie nic luźnego aby w czasie lotu nic nie pogubić. Gogle, kask, kombinezon, zawsze zapewnia organizator we własnym zakresie, toteż kupując skok w tandemie nie ma potrzeby zaopatrywać się dodatkowo w specjalny strój skoczka. Przed każdym skokiem jest przeprowadzane krótkie szkolenie o tym jak w czasie skoku należy zachować się w powietrzu.

Udokumentowanie

Taki skok w tandemie może być specjalnie +udokumentowany. W powietrzu zostaje nagrany film z przebiegu skoku i wykonane są zdjęcia.

Ponadto po całej imprezie otrzymujemy specjalny certyfikat, że skoczyliśmy ze spadochronem.