Ciekawe zabawy urodzinowe dla najmłodszych

wypoczynek

Wersje demo ERPWritten by:

Okres dorastania to moment, w którym nasza pociecha poznaje pierwszych przyjaciół i spędza z nimi czas. Prędzej czy później dziecko będzie chciało spędzać tak swoje urodziny czy ważne chwile. W takim przypadku nie lada wyzwaniem jest zorganizowanie imprezy spełniającej oczekiwania dzieci i rodziców-organizatorów.

Nie tylko urodziny. Imprezy dla dzieci na różne okoliczności

Może to być poczęstunek połączony z zabawą w pierwszy dzień wiosny, upiorny wieczór w Halloween czy ciekawe spotkanie ze św. Mikołajem, na którym pojawią się najmłodsi. Rodzice mają często niemałą zagwozdkę jak zorganizować takie przyjęcie. Nic dziwnego, czasy się zmieniają i to, co rodzice uważali za ciekawe i rozrywkowe kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat temu, dziś wcale nie musi być modne czy interesujące dla najmłodszego pokolenia. Warto o tym fakcie pamiętać podejmując się organizacji imprezy dla dzieci. W celu odpowiedniej organizacji warto zawczasu zastanowić się, który pomysł okaże się najbardziej trafiony.

Śpiewać każdy może – szczególnie nasi najmłodsi, dla których to ogromna frajda

Ciekawym pomysłem jest zorganizowanie wieczoru z karaoke. Dzieci uwielbiają śpiewać, tańczyć i wygłupiać się. Do zorganizowania takiego „show” przydadzą się mikrofony, które kupimy w sklepie z elektroniką. Podpięte i skonfigurowane z komputerem i głośnikami sprawią, że dzieci poczują się jak gwiazdy estrady. W przypadku „budżetowej” wersji tego pomysłu mikrofonem może być… dosłownie wszystko. Najważniejsze jest, aby dzieci się dobrze bawiły przy ulubionej muzyce. Kreatywność najmłodszych może przejść nasze najśmielsze oczekiwania, dlatego nie zdziwmy się, jeśli zaczną one improwizować!

Czas na doładowanie super-mocami podczas dziecięcej zabawy!

Który chłopiec nie chciałby się wcielić w rolę Supermana, a która dziewczynka nie marzyła o zostaniu księżniczką? Choć to oczywiście niemożliwe w realnym życiu, to jednak możemy dać najmłodszym namiastkę bycia magiczną postacią. Przydatna do tego będzie charakteryzacja, szczególnie twarzy. Malowanie buzi to ciekawe rozwiązanie na imprezy dla dzieci. Najmłodsi mogą przyjąć wygląd swojego superbohatera czy zwierzęcia, co z pewnością zapewni mnóstwo frajdy podczas spotkania z rówieśnikami.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju