Zamykanie naczynek – czy to bolesny zabieg?

Uroda i zdrowie

Wersje demo ERPWritten by:

Część osób ma kompleksy spowodowane rozszerzonymi, popękanymi naczynkami. Ich skóra na twarzy, rękach albo nogach wygląda jak gniazdo zamieszkałe przez tysiące maleńkich pajączków. Właśnie takim ludziom zalecany jest odpowiedni zabieg, czyli laserowe zamykanie naczynek Katowice to stolica trzymilionowej aglomeracji górnośląskiej, w której każdy może udać się do nowoczesnych gabinetów i tam otrzymać pomoc.

To nie jest straszna operacja

Jednak niektórzy nie decydują się na takie rozwiązanie. Nie z powodu wysokich kosztów, ale z obawy przed bólem. Spokojnie, znacznie gorsza jest wizyta u stomatologa i ekstrakcja zęba albo wycięcie wyrostka. Tutaj, owa „operacja” jest mało inwazyjna. Pacjent nie musi być nawet znieczulony. Bolesność jest niewielka, kiedy dermatolog nakierowuje wiązkę lasera w stronę chorej zmiany skórnej.

Odczuwa się wtedy jedynie mrowienie, ciepło oraz szczypanie. Jednak, jeżeli ktoś ma bardzo niski próg wrażliwości na ból, to specjalista może nałożyć miejscowo odpowiednio działający krem. Skuteczność całej procedury okaże się jednak lepsza, gdy będzie ona przeprowadzona bez znieczulenia.

Czy występują jakieś powikłania?

Wiadomo już, że nie ma mowy o silnym bólu w przypadku zabiegu, jakim jest Zamykanie naczynek katowice to miasto, gdzie wybudowano nowoczesne kliniki, więc nikt nie powinien narzekać na jakość leczenia za pomocą technologii laserowej. Warto zatem zaufać dermatologom.

A co z powikłaniami? Czy należy obawiać się skutków ubocznych? Na szczęście nie, zdarzają się one niezwykle rzadko. Skóra goi się bez problemów. Pajączki naczyniowe bledną, a później po dwóch tygodniach albo sześciu znikają całkowicie. To świetna informacja!

Jeśli jednak jakieś ślady się pojawią, to tylko w postaci małych pęcherzyków czy strupków, które zagoją się w ciągu kilku dni. Czasem może też dojść do zasinienia skóry, ale taka reakcja jest normalna i nie należy się jej bać.

Warto walczyć z „pajączkami”

Rozszerzone oraz popękane naczynka nazywane są nie tylko pajączkami, ale także teleangiektazjami. Najłatwiej usunąć je z okolic nosa, policzków i szyi. Nieco dłużej trwa walka z nimi, gdy opanują skórę na kończynach dolnych, ale nawet wtedy koniecznie trzeba udać się do specjalisty, bo dzięki użyciu lasera poradzi sobie z najbardziej widocznymi, nieestetycznymi zmianami.