Test genetyczny dla wszystkich

Uroda i zdrowie

Wersje demo ERPWritten by:

Rozwój genetyki w ostatnich dekadach sprawił, że coraz więcej osób może sprawdzić swoje geny i uzyskać wiele cennych informacji. Wśród testów, które warto jest polecić dla każdej osoby jest panel Preconception.

Czym jest panel Preconception?

Wiele badań genetycznych dostępnych na rynku skupia się na odczycie genów, które są związane ze zdrowiem badanej osoby. Jednakże panel Preconception pozwala sprawdzić, czy dzieci danej pary mają szansę na zdrowe życie.

Wiele par decyduje się na wykonanie panelu Preconception w momencie gdy zaczynają planować ciążę. Jest to świetny moment na to, aby zebrać wszystkie istotne informacje i starać się o poczęcie w sposób świadomy.

Co bada panel Preconception?

Istotą panelu Preconception jest sprawdzenie genów, których uszkodzenie prowadzi do wystąpienia różnych wad genetycznych. Badanie to może zbadać zarówno trzy geny, jak i całe 129 znanych genów związanych z chorobami. Wybór zakresu badania należy do badanego.

Gdy dana para zapewni próbkę swojej krwi możliwe jest odczytanie i sprawdzenie ich profilu genetycznego. Na podstawie tych informacji można określić prawdopodobieństwo tego, czy dziecko tych osób może cierpieć z powodu schorzeń genetycznych.

Ile kosztuje panel Preconception?

Panel genetyczny Preconception jest dosyć tanim badaniem genetycznym. Aby sprawdzić ile kosztują wszystkie warianty panelu należy odwiedzić stronę www.gyncentrum.pl/panel-preconception.

Dla wielu osób wydawanie tysięcy złotych na badania, które nie zapewniają konkretnych informacji może wydawać się marnotrawstwem. W rzeczywistości panel ten jest dobrym pomysłem dla wielu. Pomaga on stwierdzić, czy konkretna para może począć zdrowe dziecko, czy też powinni skorzystać z metod alternatywnych, takich jak zapłodnienie in vitro. Z tego powodu panel Preconception warto polecić wszystkim przyszłym rodzicom.