Filary zdrowego odchudzania

Uroda i zdrowie

Wersje demo ERPWritten by:

Proces odchudzania należy przeprowadzić rozsądnie, najlepiej pod kontrolą lekarza lub przynajmniej dietetyka klinicznego. Otyłość to nie tylko problem estetyczny, ale przede wszystkim problem dotyczący zdrowia. Każda osoba ze zbędnymi kilogramami powinna się nad tym zastanowić i rozpocząć proces odchudzania.

Odchudzanie z głową

Rozsądne odchudzanie nie polega na zastosowaniu przez kilkanaście dni wyniszczającej organizm diety. W ten sposób bardzo szybko zbędne kilogramy powrócą, nazywa się to efektem jo-jo.

Zazwyczaj otyłe osoby mają za sobą już wiele prób odchudzania, które skończyły się niepowodzeniem. Najnowsze wskazania ekspertów mówią o tym, aby w proces odchudzania włączony był psychoterapeuta lub psychodietetyk. W ten sposób można popracować przede wszystkim nad nastawieniem otyłej osoby do całego procesu odchudzania. Trzeba zacząć od głowy.

Spotkania z terapeutą

Cukier to środek, który bardzo mocno uzależnia. Nawet bardziej niż narkotyki i nikotyna. Nic dziwnego, że ludzie sami nie potrafią poradzić sobie z tym uzależnieniem. Nawet jeśli ktoś postanawia, że nie będzie jadł słodyczy, wystarczy jedna chwila słabości i postanowienie znika.

Pomocne mogą okazać się spotkania z terapeutą uzależnień, z psychoterapeutą, psychodietetykiem. Ta osoba posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie, aby móc wskazać pacjentowi określone rozwiązania, jak zachować się w danej trudnej sytuacji.

Zorganizowany wyjazd a odchudzanie

Wczasy odchudzające w górach to znakomity pomysł dla wielu osób, które chciałyby rozpocząć proces odchudzania, ale nie wiedzą jak to zrobić. Bardzo ważne jest, aby na takim wyjeździe towarzyszyli pacjentom wykwalifikowani dietetycy i trenerzy personalni.

Wczasy odchudzające w górach mogą być impulsem, aby po powrocie do domu tym bardziej zadbać o swoje zdrowie i prawidłową masę ciała. Filary zdrowego odchudzania to dieta, aktywność fizyczna i dobry sen, ale niezwykle ważne jest unikanie stresu i zadbanie o dobry balans między obowiązkami a czasem wolnym, relaksem.