Czy operacja to ostateczność?

Uroda i zdrowie

Wersje demo ERPWritten by:

Ludzie boją się lekarzy, szpitali. Mają wiele lęków z tym związanych. Nikt nie chce zachorować. Seriale medyczne a rzeczywistość to zupełnie co innego.

Seriale medyczne

Niektórzy ludzie czerpią wiedzę na temat zdrowia z seriali medycznych. Warto jednak wiedzieć, że ukończenie studiów medycznych to prawdziwa sztuka. Tylko najwytrwalsi studenci są w stanie ukończyć ten kierunek. Czasami wiąże się to z koniecznością poprawy wielu przedmiotów i spędzenia mnóstwa czasu nad książkami. Obejrzenie kilku sezonów serialu medycznego z pewnością nie da takiej wiedzy, jak ukończone studia, uczestnictwo w konferencjach medycznych, praca w szpitalu i przychodni. Lekarz uczy się każdego dnia, każdego dnia może też popełnić błąd. Oczywiście każdy lekarz robi co w jego mocy, by nigdy do tego nie doszło, ale prędzej czy później pomyłka się zdarzy. Ważne jest wtedy, aby zachować rozsądek i zastanowić się nad dalszym postępowaniem.

Operacje i szwy rozpuszczalne

Zadaniem każdego lekarza jest działanie z poszanowaniem przysięgi Hipokratesa, po pierwsze nie szkodzić. Każda operacja to bardzo poważna ingerencja w ludzki organizm. Nigdy nie wykonuje się jej bez poważnej przyczyny. Najpierw lekarze starają się wykorzystać inne możliwości, na przykład leczenie farmakologiczne. Tak postępuje się na przykład przy leczeniu otyłości. Operacja bariatryczna to ostateczność. Wcześniej pacjent musi brać tabletki i zastrzyki, a dopiero gdy one nie pomogą, można umawiać termin operacji. Na pewno pacjentowi pomaga świadomość, że będą użyte szwy rozpuszczalne, Szwy wchłanialne. Dzięki nim pacjent szybciej dojdzie do siebie.

Cesarskie cięcie

Niektóre kobiety proszą o możliwość wyboru cesarskiego cięcia, zamiast porodu naturalnego. Niestety, w Polsce nie jest to możliwe. Można jedynie umówić się z lekarzem na cesarkę w prywatnej klinice. Tam jednak przyjmuje się tylko porody z prawidłowych ciąż, bez żadnych komplikacji. Nici chirurgiczne rozpuszczalne zakłada się na przykład przy nacięciu krocza przy porodzie naturalnym. Takie nacięcie zwykle szybko się goi, chociaż dla mamy na pewno jest to spory dyskomfort. Trzeba zająć się maluszkiem, a dodatkowo zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Każdy człowiek boi się o swoje zdrowie, a strach mamy jest tym większy, że boi się o siebie i dziecko. Warto dać jej dużo wsparcia.