Lipoliza – definicja i rodzaje

Uroda i zdrowie

Wersje demo ERPWritten by:

Czego dowiesz się z artykułu

Gdy zaczynamy się odchudzać, mamy nadzieję, że szybko pozbędziemy się tkanki tłuszczowej z tych miejsc, w których jej obecność jest szczególnie męcząca, a więc choćby z brzucha i ud. Niestety, często nie jest w stanie doprowadzić do tego ani stosowana przez nas dieta, ani ćwiczenia fizyczne. Na szczęście, nie jesteśmy pozbawieni wsparcia.

Lipoliza – próba definicji

Istnieje co najmniej kilka zabiegów, dzięki którym można pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z organizmu. Nie wszystkie są jednak postrzegane jako jednakowo atrakcyjne. Na stronie https://shar-pol.pl/zabieg/liposukcja/ możemy zaznajomić się z jednym z tych, które cieszą się największą popularnością. Jest nim lipoliza. Lipoliza to zabieg, który może być definiowany na co najmniej kilka sposobów. Najczęściej zwraca się jednak uwagę na to, że jest procesem rozpadu znajdujących się w organizmie komórek tłuszczowych. To właśnie ona sprawia, że dochodzi do ich eliminacji, a tym samym również do modelowania sylwetki tak, aby była ona bliższa naszym oczekiwaniom.

Rodzaje lipolizy

Lipoliza jest zabiegiem małoinwazyjnym. W przeciwieństwie do liposukcji nie wymaga też przygotowań trwających nawet przez wiele tygodni. Dziś na rynku możemy przy tym natrafić nie na jeden, a co najmniej na kilka jej rodzajów, każdy może więc wskazać na taki, który w największym stopniu sprosta jego oczekiwaniom. Do niedawna o największej popularności można było mówić w kontekście lipolizy iniekcyjnej zakładającej wstrzykiwanie w komórki tłuszczowe roztworu, na który składały się dobrane we właściwy sposób substancje aktywne. Również dziś ten rodzaj lipolizy ma wielu zwolenników. Nie jest jednak jedynym, którym warto się zainteresować. W cenie jest także lipoliza ultradźwiękowa wykorzystywana skoncentrowane fale ultradźwiękowe i znana ze swojej precyzyjności. Pacjenci chętnie korzystają także z lipolizy laserowej. Szczególnym rodzajem zabiegu jest kriolipoliza, w czasie której dochodzi do zamrażania komórek tłuszczowych, a tym samym – skutecznego pozbywania się ich.