Oczekiwania klientów

Uroda i zdrowie

Wersje demo ERPWritten by:

Obecnie klienci mają bardzo duże oczekiwania, jeśli chodzi o wizytę u fryzjera. Specjalista powinien być miły i uprzejmy, lecz bardzo ważne jest profesjonalne wykonanie usługi fryzjerskiej. Programy telewizyjne o pracy fryzjerów otworzyły klientom oczy, jeśli chodzi o rzetelną ocenę pracy fachowców.

Mistrz fryzjerstwa

W dzisiejszych czasach nie ma właściwie specjalnych wytycznych co do tego, kto może wykonywać usługi fryzjerskie. Oczywiście najłatwiej znaleźć pracę, mając w ręku dyplom szkoły zawodowej fryzjerskiej. Wybitni specjaliści prowadzą jednak specjalistyczne kursy, a na tych kursach można naprawdę sporo się nauczyć.

Trudno więc jednoznacznie wskazać kto jest bardziej wyszkolony, osoba która ukończyła szkołę zawodową fryzjerską czy też osoba po kursie, która bardzo mocno przykładała się do tego, aby zdobyć dużą wiedzę z zakresu fryzjerstwa. Na pewno nauka teorii to jedno, ale trzeba zdobyć jeszcze sporo praktyki, aby móc nazwać się mistrzem fryzjerstwa. Czasami kursy trwają tylko kilkanaście godzin, ale pozwalają zdobyć fryzjerskie podstawy, a reszta jest kwestią pracy z klientami.

Schludna, uporządkowana przestrzeń

Każdy manager lub właściciel zakładu fryzjerskiego powinien dbać o to, aby fryzjerzy pracowali w schludnej, uporządkowanej przestrzeni. Przełożony powinien nie tylko stawiać wymagania w tym zakresie, ale także pomagać fryzjerom, aby mogli oni pracować na czystych, uporządkowanych stanowiskach.

Wiele zależy jednak od samych fryzjerów i ich podejścia do pracy. Niektórzy, niestety, nie przywiązują dużej wagi do higieny i bezpieczeństwa. Zawsze należy jednak na pierwszym miejscu postawić bezpieczeństwo klientów, a regularne czyszczenie i dezynfekowanie sprzętów fryzjerskich to podstawa.

Pomoc dla fryzjera

Pomocnik fryzjerski to mebel, który bardzo ułatwia pracę fryzjerowi. Dzięki temu fryzjer ma wszystko pod ręką i może spokojnie skupić się na swojej pracy. Zdecydowanie łatwiej jest trzymać wszystkie sprzęty fryzjerskie w szufladach niż w przypadkowych miejscach w salonie. Oczywiście co jakiś czas należy dokonać przeglądu posiadanych sprzętów.

Pomocnik fryzjerski powinien być dobrze dobrany dla każdego fryzjera. Czasami w jednym salonie różni fryzjerzy specjalizują się w różnych usługach, dlatego też zawartość pomocnika fryzjerskiego nie musi być zawsze taka sama.

Pomocniki fryzjerskie dostępne są w ofercie beautysystem.pl.