Jak się przygotować do zabiegu powiększania ust?

Uroda i zdrowie

Wersje demo ERPWritten by:

Typowo kobieca uroda kojarzy się dość mocno z dużymi, pełnymi i jędrnymi wargami. Te naturalne u Polek bywają jednak dość małe i wąskie, dlatego nikogo nie powinno już dziwić to, że mieszkanki naszego kraju coraz częściej decydują się na powiększanie ust w profesjonalnych salonach. Zabieg ten potrafi spełniać marzenia. A jak on w ogóle wygląda?

Kto powinien skorzystać z zabiegu powiększania ust?

Na pewno wszystkie te kobiety, a także i mężczyźni, dla których ich naturalne usta są największym kompleksem, niepozwalającym im poczuć się w pełni atrakcyjnie i wartościowo. Zabieg umożliwia delikatną, ale zarazem efektywną korektę wyglądu. Pomoże on tym, którym nie odpowiada albo kształt, albo rozmiar, albo kolor ich ust.

Pomimo tego, że nazwa zabiegu sugeruje, iż będzie on wpływać wyłącznie na rozmiar warg, w rzeczywistości jest on w stanie zawalczyć również z nieco innymi niedoskonałościami, czyli np. tzw. zmarszczkami palacza czy asymetriami bądź rozmytym konturem naturalnych warg.

Czy przed zabiegiem trzeba skonsultować się z lekarzem?

Zdecydowanie tak. Zanim w ogóle podejmie się decyzję o wybraniu się na powiększanie ust wypadałoby zgłosić się do polecanego gabinetu medycyny estetycznej i umówić się na wstępną konsultację z lekarzem prowadzącym, odpowiedzialnym za przeprowadzanie zabiegów. Specjalista objaśni pacjentowi różne opcje do wyboru. Usta można bowiem powiększać na wiele sposobów, a typ metody zawsze dobierany jest indywidualnie do pacjenta.

W trakcie tej pierwszej konsultacji omawia się również oczekiwania pacjenta względem zabiegu. Lekarz musi wiedzieć, do jakiego efektu ma doprowadzić, aby wybrać odpowiednią ku temu metodę terapii.

Jakie są metody powiększania ust?

W tym momencie do powiększania ust wykorzystuje się trzy takie najpopularniejsze metody, czyli wypełnianie warg kwasem hialuronowym, wypełnianie warg przy użyciu tkanki tłuszczowej pobranej bezpośrednio od pacjenta oraz poprawianie wyglądu ust przy zastosowaniu nowoczesnej technologii laserowej.

Dwie pierwsze metody koncentrują się ściśle na zmianie rozmiaru warg, podczas gdy ta ostatnia ma na celu ogólną poprawę wyglądu ust. Pacjent sam musi tutaj zadecydować, na czym zależy mu najbardziej.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.