Nowoczesne rękawiczki winylowe – co trzeba o nich wiedzieć?

Uroda i zdrowie

Wersje demo ERPWritten by:

Nowoczesne rękawiczki winylowe są ciekawą alternatywą dla rękawiczek lateksowych, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Producenci oferują rękawiczki winylowe pudrowe i bezpudrowe, które są dobrym wyborem dla alergików.

O czym należy pamiętać?

Oryginalne rękawiczki winylowe zaprojektowane są dla tych osób, które cierpią na alergie, dlatego też nie mogą postawić na konkurencyjne rękawiczki lateksowe. Winylowe rękawiczki są mniej trwałe od lateksowych, ale w dalszym ciągu zapewniają wysoki stopień ochrony. Jak wspomniano wcześniej nie zawierają one w swoim składzie alergizującego lateksu i talku.

Winylowe rękawiczki jednorazowe są bardzo tanie, dlatego też na szeroką skalę wykorzystywane są nie tylko w szpitalach i przychodniach, ale również w domu. Winyl to bardzo popularne tworzywo PCV, które wykorzystywane jest nie tylko do produkcji rękawiczek.

Rozmiar ma znaczenie

Rękawiczki winylowe w odróżnieniu od rękawiczek lateksowych i nitrylowych, nie przylegają ściśle do dłoni, dlatego też koniecznie trzeba postawić na odpowiedni rozmiar. Jeżeli rękawiczki będą za duże to jak łatwo się domyślić będą szybko się zsuwać z dłoni.

Jeżeli wybierzemy odpowiedni rozmiar rękawiczek to nie będzie nawet najmniejszego problemu z zakładaniem i zdejmowaniem. Olbrzymia popularność rękawiczek winylowych wynika również z dużej odporności na tłuszcze. Na półkach sklepowych dostępne są rękawiczki cienkie i dość grube, które doskonale sprawdzą się podczas czyszczenia. Wygodny krój sprawi, że rękawiczki bez problemu założą nawet małe dzieci.

Przed czym chronią rękawiczki winylowe?

Jednorazowe rękawiczki są uniwersalne, dlatego też można je wykorzystać przy wielu zadaniach. Nowoczesne rękawiczki z winylu wykorzystywane są nie tylko w medycynie, ale również w wymagającej branży motoryzacyjnej i kosmetologii.

Jednorazowe rękawiczki skutecznie chronią przed drobnoustrojami. Mowa tutaj nie tylko o wirusach i bakteriach, ale również o niebezpiecznych grzybach. Winylowa powłoka skutecznie chroni również przed smarami, olejami, substancjami chemicznymi i płynami ustrojowymi. Grubsze rękawiczki chronią także przed uszkodzeniami mechanicznymi skóry. W branży spożywczej rękawiczki chronią dłonie przed zabrudzeniem, a żywność przed zanieczyszczeniem.