Korzeń kudzu na problemy zdrowotne

Uroda i zdrowie

Wersje demo ERPWritten by:

Chcielibyśmy być zawsze w pełni sił, energii, bez dolegliwości. Jednak niestety nie jest to możliwe. Zmagamy się z wieloma problemami zdrowotnymi. Niektóre są bardzo często trudne do pokonania. Nie tylko ze względu na przyjmowanie dużej ilości leków, badania, brak poprawy, ale także pod względem wyczerpania psychicznego. Zmagamy się latami z czymś i nie raz widzimy, że niewiele się zmieniło, a my sami nie wiemy już co robić. Mowa tutaj o nałogach. Człowiek szuka pomocy u różnych źródeł. Chodzi na terapię, podejmuje walkę ze sobą i tym od czego jest uzależniony. Warto w tym wypadku zainteresować się także naturalnymi sposobami, rośliną jaką jest kudzu root.

Co to jest korzeń kudzu?

Inna nazwa tej rośliny to opornik łakowaty. Znana jest w chińskiej medycynie od czasów starożytności. Wykorzystywano ją do leczenia biegunek, grypy, choroby alkoholowej czy gorączki. Można ją nabyć w dwóch formach: kudzu tabletki oraz proszek.

Korzeń kudzu a alkoholizm.

Ta niezwykła roślina ma działanie odtruwające organizm. Zawiera flawonoidy, takie jak: daidzyna, daidzeina i pueraryna, które zmniejszają chęć sięgnięcia po kieliszek. Poza tym może być pomocne także w walce z innymi nałogami np. nikotynowymi, a nawet narkotykowymi. Przeprowadzone badania oraz eksperymenty potwierdziły skuteczność działania korzenia kudzu. Warto jest go wypróbować w swojej terapii. Może być szansą dla uzależnionych na wyjście z nałogu.

Przeciwwskazania

Po spożyciu tej rośliny mogą wystąpić nudności, świąd czy uszkodzenie wątroby. Dlatego ważne, by przyjmować preparat ze sprawdzonych źródeł. W razie pytań lub wątpliwości dotyczących przyjmowania kudzu root należy skonsultować się z lekarzem. Dotyczy to zwłaszcza kobiet w ciąży, karmiących, osób cierpiących na choroby wynikające z zaburzeń hormonalnych np. endometrioza lub przyjmujących leki przeciwzakrzepowe. Należy powiedzieć o wszystkich lekach, które przyjmujemy na stałe i dowiedzieć się, czy nie ma przeciwwskazań do przyjmowania tej rośliny. Nie powinny go zażywać osoby uczulone na którykolwiek ze składników wymienionych na opakowaniu. Dotyczy to zarówno kudzu tabletki, jak i proszku.

Kudzu root to pomoc nie tylko w schorzeniach takich jak migreny, przeziębienia czy dolegliwości żołądkowo- jelitowe. To także szansa dla wszystkich uzależnionych na zerwanie z nałogiem oraz odtrucie organizmu. Warto walczyć o trzeźwość, rodzinę a ta roślina daje nam taką możliwość. Badania pokazują, że już w pierwszym tygodniu stosowania można zauważyć efekty.