Puder transparentny: zalety i wady

Uroda i zdrowie

Wersje demo ERPWritten by:

Puder transparentny jest prawdopodobnie w kosmetyczce każdej kobiety powyżej piętnastego roku życia, ale skąd taka wielka jego popularność?

Puder transparentny – kosmetyk dla każdej kobiety

Puder transparentny jest ogólnodostępny i łatwy w użytkowaniu. Jego koszt jest też stosunkowo niedrogi w porównaniu z innymi kosmetykami. Oczywiście istnieje wiele firm i marek, więc koszt danego pudru może być różny, jednak ciągle jest to kosmetyk łatwo dostępny, a przy tym niesamowicie wydajny.

Wydawać by się mogło, że puder transparentny to same zalety, produkt idealny, bo bez wad. Faktycznie, zalet jest ewidentnie więcej, ale taki puder ma też swoje minusy. Niżej porównamy zalety i wady tego kosmetyku.

Zalety pudru transparentnego

Oprócz wcześniej wymienionych zalet (dostępność i wydajność) znajdziemy też szereg innych plusów. Na przykład:

– matowienie skóry – puder transparentny pięknie matuje skórę i zapobiega jej świeceniu,
– dostosowany do każdego rodzaju skóry – wiele kosmetyków jest przystosowanych tylko do jednego, konkretnego typu skóry, ale puder transparentny można stosować zarówno w przypadku cery mieszanej, suchej albo tłustej,
– niewidoczny – puder transparentny jest niewidoczny, jednakże pięknie wykańcza makijaż. Dostosowuje się do koloru podkładu dzięki swojej transparentności i nadaje całości efekt jedwabnego wykończenia.

Każda kobieta stosująca puder transparentny, szybko odkrywa jego zalety, dlatego też jest to podstawowy produkt w kosmetyczkach.

Wady pudru transparentnego

Jak już wspomnieliśmy puder transparentny to głównie zalety, jednak ma jedną, zasadniczą wadę, która wynika z jego przezroczystości. Puder transparentny nie zakryje żadnych ewentualnych niedoskonałości albo mankamentów naszej cery, ma on tylko wykończyć makijaż i przedłużyć jego trwałość. Każdą krostkę czy plamkę musimy potraktować innym kosmetykiem, ponieważ ten sobie z nią nie poradzi.

Jak widać wad pudru transparentnego jest znacznie mniej, chociaż dla wielu kobiet właśnie ta jedna jest dosyć znacząca. Makijaż ma przede wszystkim podkreślać kobiecą urodę i eksponować jej walory, tym samym zakrywać drobne niedoskonałości. W tym wypadku puder transparentny się nie sprawdza, ale z pewnością zasługuje na uznanie.

Puder transparentny znajdziesz na kosmetykizameryki.pl