Walka z wypadaniem włosów i ich zagęszczanie – jak można to osiągnąć?

Rzadkie włosy zdecydowanie nie są atrakcyjne, toteż każdy, przed kim stoi takie widmo, jest przerażony. Problemem jest zwłaszcza przerzedzanie się gęstych włosów na skutek wypadania, jeśli bowiem ktoś ma rzadkie włosy od zawsze, jest do tego przyzwyczajony.

Uroda i zdrowie

Wersje demo ERPWritten by:

Rzadkie włosy zdecydowanie nie są atrakcyjne, toteż każdy, przed kim stoi takie widmo, jest przerażony. Problemem jest zwłaszcza przerzedzanie się gęstych włosów na skutek wypadania, jeśli bowiem ktoś ma rzadkie włosy od zawsze, jest do tego przyzwyczajony.

Przede wszystkim – zatrzymać wypadanie

Wypadanie włosów jest procesem zupełnie naturalnym – każdy włos rośnie do pewnego stopnia, starzeje się i obumiera, a potem wypada. Normalne jest tracenie do 100 włosów dziennie (więcej wypada ich po myciu), ale jeśli włosy wypadają garściami, na pewno nie jest to normalne i trzeba temu przeciwdziałać.

Warto przede wszystkim określić przyczynę tej dolegliwości, nie tylko ze względu na same włosy. Nadmierne ich wypadanie może oznaczać poważne problemy ze zdrowiem, na przykład z tarczycą, czy niedobór ważnych składników, jak cynk, żelazo, miedź czy selen. Wskazana jest więc wizyta u dermatologa, który może polecić też odwiedzenie endokrynologa.

Po drugie – pobudzić odrost

Kiedy chce się zagęścić włosy, trzeba nie tylko jak najszybciej zahamować ich wypadanie, ale też spowodować, by zaczęły odrastać. Niestety nie zawsze jedno wynika z drugiego, wobec czego nieraz nawet po zahamowaniu wypadania włosy nie stają się gęste.

By móc zapewnić sobie oba te efekty, trzeba przede wszystkim podziałać na skórę głowy, by pobudzić uśpione w niej cebulki. Stosowanie suplementów czy wiele innych metod może pomóc na wypadanie, jednak najlepszym sposobem na stymulację odrostu jest stosowanie metod działających bezpośrednio na skórę głowy.

Co może pomóc?

Dobrym sposobem na walkę z wypadaniem i o odzyskanie gęstych włosów jest wcieranie w skórę głowy preparatów aptecznych, tzw. wcierek. Mogą to być toniki i odżywki ziołowe, których się nie spłukuje. Jednak jeśli chce się szybkich efektów, lepiej będzie zdecydować się na mezoterapię skóry głowy, która doprowadzi dobroczynne czynniki wprost do cebulek, pod skórę.

Zabieg ten, oferowany w gabinecie esteti-med.pl, polega na wstrzykiwaniu za pomocą bardzo cienkiej igły odżywczych preparatów wprost w skórę głowy. W miejscu tym preparaty mogą być najlepiej wykorzystane, efekt jest więc dużo lepszy i szybciej dostrzegalny niż w przypadku stosowania kosmetyków użytkowanych zewnętrznie. Pozwala to też na mechaniczne pobudzanie skóry głowy, co daje świetne skutki. Oferowany pod adresem www.esteti-med.pl zabieg najlepiej jest wykonywać w seriach. Można go szczególnie polecić osobom, które mają problem z nasilonym wypadaniem bądź bardzo im zależy, by szybko wyeliminować to zjawisko i pobudzić odrost włosów.