Jak szybko zrzucić zbędne kilogramy?

Uroda i zdrowie

Wersje demo ERPWritten by:

Nadwaga i otyłość to problem, który dotyczy coraz większej liczby osób. Obfita w tłuszcze i cukry dieta, mało ruchu, pośpiech i stres – to wszystko sprzyja gromadzeniu tkanki tłuszczonej. Jak skutecznie spalić nadmiarowe kilogramy, kiedy samodzielnie wdrażane diety i ćwiczenia nie przynoszą efektów? Rozwiązaniem mogą być specjalne wczasy odchudzające.

Jakie są przyczyny nadwagi i otyłości?

Nadwaga może mieć różne przyczyny. Sprzyjają jej geny, ale bezpośrednią przyczyną są albo zaburzenia metaboliczne, albo niezdrowy tryb życia. W przypadku kobiet nadmiarowe kilogramy lubią gromadzić się również po ciąży. Najczęściej jednak przyczynami nadwagi są niezdrowa, źle zbilansowana dieta i nadmierna podaż kalorii w połączeniu z siedzącym trybem życia. Nie bez powodu, nadwaga i otyłość coraz częściej zaliczane są do chorób cywilizacyjnych. Współczesna dieta, w której królują fast food i słodkie przekąski, a także coraz mniejsza ilość ruchu, skutkują szybkim przyrostem tkanki tłuszczowej. Im dłużej trwa ten stan, tym trudniej potem schudnąć.

Dlaczego warto postawić na turnus odchudzający?

Zrzucenie nadprogramowych kilogramów to często nie lada wyzwanie. Bywa, że nawet restrykcyjna dieta, ćwiczenia i inne porady dietetyków nie skutkują. Najczęściej osobom odchudzającym się brakuje profesjonalnego wsparcia, opieki i dyscypliny. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji i odzyskać piękną sylwetkę? Rozwiązaniem mogą być wczasy odchudzające. To połączenie wypoczynku i ciężkiej pracy nad swoją figurą. Na miejscu uczestnicy mają do dyspozycji szereg specjalistów, od dietetyka, przez trenera, po psychologa, dzięki czemu turnusy odchudzające są bardzo skuteczne. Pozwalają bezpiecznie, bez narażania zdrowia szybko zrzucić kilogramy.

Wczasy odchudzające w górach – dla zdrowia i dla duszy

Wśród turnusów dla walczących z nadwagą szczególną popularnością cieszą się wczasy odchudzające w górach. To idealne miejsce na to, by schudnąć, jednocześnie przyjemnie spędzając czas: elementem treningu są bowiem także górskie wędrówki, które oprócz tego, że są niezwykłą przygodą, umożliwiają szybkie spalenie kalorii i zmniejszenie tkanki tłuszczonej. Zastanawiając się nad wczasami odchudzającymi w górach, warto wziąć pod uwagę ich liczne plusy: zaplanowane przez dietetyka menu na redukcję, profesjonalne treningi i zabiegi, wsparcie psychologów, a do tego duża dawka ruchu w pięknej, górskiej scenerii.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Instytutu Zdrowia Sofra.