Multi Link Screen – przeglądanie Internetu w trakcie oglądania TV

technologia

Wersje demo ERPWritten by:

W przypadku usług takich jak Smart Hub konfiguracja nie ogranicza się wyłącznie do uruchomienia Internetu lub sparowania urządzenia mobilnego. Ekran usługi można spersonalizować również i w ten sposób, by – w ramach funkcji Multi Link Screen – wyświetlał jednocześnie obraz TV i stronę internetową.

Pomysł rodem z Telegazety…

Usługa Smart Hub nie jest protoplastą tego typu usług. Po raz pierwszy pojawiły się one już ponad 20 lat temu, aczkolwiek rolę Internetu odgrywała tak popularna wówczas Telegazeta.

Konfiguracja ekranu w ramach usługi Smart Media Hub daje jednak pod tym względem znacznie szersze możliwości. Oprócz typowego „przenikania się” ekranów, Użytkownik może sam decydować o współdzieleniu ekranu. Opcjonalnie można również skorzystać z funkcji oglądania TV w tle. Dzięki niej można przeglądać zawartość Sieci np. podczas przydługich reklam.

Magia dzielącej linii

Narzędzie Smart Media Hub umożliwia nie tylko wybór określonego okna (a co za tym idzie i aplikacji), lecz również dostosowanie głośności i rozmiaru poszczególnych ekranów.

Na szczególną uwagę zasługuje pionowa linia, która oddziela okno Internetu i okno TV. Można ją dowolnie przesuwać za pomocą klawiszy strzałek, dzięki czemu sterowanie usługą Multi Link Screen będzie o wiele łatwiejsze. Na uwagę zasługuje również fakt, że usługa ta nie ogranicza się wyłącznie do przeglądarki internetowej. Za jej pomocą można korzystać m.in. z sieciowych zasobów aplikacji (np. odtwarzacza radia internetowego).

Konfiguracja audio

Funkcja Multi Link Screen ułatwia również konfigurację sygnału audio. W przypadku usługi smart hub konfiguracja ta ogranicza się wyłącznie do wyboru głośnika i jego ewentualnego odłączenia.

Jak to działa? W interfejsie Smart Hub wyświetla nam się lista głośników, które mogą być ściszone lub też całkowicie wyłączone. Każdy z nich można przypisać do wybranego ekranu, dzięki czemu – przynajmniej przez jakiś czas – można ściszyć np. film odtwarzany na YT, by móc spokojnie cieszyć się multimediami w ramach naziemnej TV cyfrowej.

Podsumowanie

Zaawansowana konfiguracja Smart Hub umożliwia skorzystanie z dobrodziejstw ekranu współdzielonego. Zaletą Multi Link Screen jest możliwość personalizowania sposobu odbioru treści, wraz z możliwości dostosowania parametrów odtwarzania do własnych preferencji Użytkownika.