Czy warto pracować w branży związanej z tworzeniem gier komputerowych

Categories technologia
game developers

Młodzi ludzie często zastanawiają się nad tym, w jakim kierunku rozwijać swoją karierę, aby mieć przyszłościową pracę i świetne zarobki. Bez wątpienia dla wielu osób wymarzoną wręcz ważą jest ta związana z tworzeniem gier na konsolę. Nic w tym dziwnego – zawód game dewelopera to zawód wymarzony nie tylko dla miłośników gier.

Kim są game developers


Kim są game developers? To osoby pracujące w branży tworzenia gier na konsole oraz tworzenia aplikacji mobilnych, które dostarczają rozrywki. Współczesne gry komputerowe to prawdziwe majstersztyki, często bardziej przypominające filmy akcji niż gry. Dają niesamowite emocje i pozwalają poczuć adrenalinę, a to wszystko tak mocno wciąga, że ich użytkownicy potrafią czasami grać wiele godzin pod rząd. Dla game developers to największa nagroda – oznacza, że gra została zaprojektowana i stworzona po mistrzowsku. Tworzenie gier na konsole to praca długotrwała i wieloetapowa, podczas której zaangażowanych jest mnóstwo osób. To nie jest praca dla jednostki, a praca w zespole, podczas której niejednokrotnie trzeba bronić swoich wizji i przekonywać inwestorów do tego, co pojawiło się o następnych etapach koncepcji gry.

Tworzenie gier na konsole


Praca nad grą to wysiłek mnóstwa osób ( niektóre firmy zatrudniają nawet kilkadziesiąt osób do pracy nad jednym tytułem). W tych najlepszych, na przykład iFun4All, praca to łączenie pasji i przyjemności z zawodowymi wyzwaniami. Szansę mają nie tylko ci, którzy ukończyli studia z grafiki komputerowej czy programowania, bo czasami prawdziwymi geniuszami okazują się po prostu osoby będący klasycznymi samoukami. Jedno jest natomiast pewne – żeby pracować w tej branży trzeba poświęcić mnóstwo godzin na samorozwój, dobrze jest też znać się na przykład na testowaniu gier, programowaniu, oraz wielu innych ASPEKTACH. iFun4All tworzy tytuły trzymające w napięciu od samego początku, w których akcja rozwija się w sposób totalnie nieprzewidywalny i zaskakujący, dzięki czemu dostarcza rozrywkę na najwyższym poziomie. Praca przy takich tytułach to prawdziwa przyjemność, ale też ogrom zadań i konieczność trzymania się pewnych terminów. Bo chociaż praca przy tworzeniu gier to proces twórczy wielu dziesiątek osób, to również biznes, o czym nie należy zapominać. Gra ma zarabiać, a gdy pokochają ją ludzie na całym świecie, kolejne edycje nie mogą być tylko i wyłącznie odcinaniem kuponów od wcześniejszego sukcesu. Game developers muszą zawsze jeszcze bardziej się starać, by przygotować projekt, który zadowoli fanów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *