Czy warto pracować w branży związanej z tworzeniem gier komputerowych

technologia

Wersje demo ERPWritten by:

Młodzi ludzie często zastanawiają się nad tym, w jakim kierunku rozwijać swoją karierę, aby mieć przyszłościową pracę i świetne zarobki. Bez wątpienia dla wielu osób wymarzoną wręcz ważą jest ta związana z tworzeniem gier na konsolę. Nic w tym dziwnego – zawód game dewelopera to zawód wymarzony nie tylko dla miłośników gier.

Kim są game developers


Kim są game developers? To osoby pracujące w branży tworzenia gier na konsole oraz tworzenia aplikacji mobilnych, które dostarczają rozrywki. Współczesne gry komputerowe to prawdziwe majstersztyki, często bardziej przypominające filmy akcji niż gry. Dają niesamowite emocje i pozwalają poczuć adrenalinę, a to wszystko tak mocno wciąga, że ich użytkownicy potrafią czasami grać wiele godzin pod rząd. Dla game developers to największa nagroda – oznacza, że gra została zaprojektowana i stworzona po mistrzowsku. Tworzenie gier na konsole to praca długotrwała i wieloetapowa, podczas której zaangażowanych jest mnóstwo osób. To nie jest praca dla jednostki, a praca w zespole, podczas której niejednokrotnie trzeba bronić swoich wizji i przekonywać inwestorów do tego, co pojawiło się o następnych etapach koncepcji gry.

Tworzenie gier na konsole


Praca nad grą to wysiłek mnóstwa osób ( niektóre firmy zatrudniają nawet kilkadziesiąt osób do pracy nad jednym tytułem). W tych najlepszych, na przykład iFun4All, praca to łączenie pasji i przyjemności z zawodowymi wyzwaniami. Szansę mają nie tylko ci, którzy ukończyli studia z grafiki komputerowej czy programowania, bo czasami prawdziwymi geniuszami okazują się po prostu osoby będący klasycznymi samoukami. Jedno jest natomiast pewne – żeby pracować w tej branży trzeba poświęcić mnóstwo godzin na samorozwój, dobrze jest też znać się na przykład na testowaniu gier, programowaniu, oraz wielu innych ASPEKTACH. iFun4All tworzy tytuły trzymające w napięciu od samego początku, w których akcja rozwija się w sposób totalnie nieprzewidywalny i zaskakujący, dzięki czemu dostarcza rozrywkę na najwyższym poziomie. Praca przy takich tytułach to prawdziwa przyjemność, ale też ogrom zadań i konieczność trzymania się pewnych terminów. Bo chociaż praca przy tworzeniu gier to proces twórczy wielu dziesiątek osób, to również biznes, o czym nie należy zapominać. Gra ma zarabiać, a gdy pokochają ją ludzie na całym świecie, kolejne edycje nie mogą być tylko i wyłącznie odcinaniem kuponów od wcześniejszego sukcesu. Game developers muszą zawsze jeszcze bardziej się starać, by przygotować projekt, który zadowoli fanów.