Technologia w zawodzie kominiarza

technologiaTechnologia i internet

Wersje demo ERPWritten by:

Nowe technologie, zmieniają i ułatwiają nasze codzienne życie. Bardzo wiele osób nie wyobraża sobie życia bez współczesnych urządzeń i udogodnień jakie ze sobą niosą. Zapominamy jednak, że współczesne technologie zrewolucjonizowały również wygląd wielu zawodów, nawet tych, które mogą kojarzyć się nam z odległą przeszłością. Przykładem takiego zawodu są współcześni kominiarze.

Nowe oblicze kominiarskiego zawodu

Dawniej kominiarz chcący sprawdzić szczelność i stan instalacji i przewodów kominowych musiał narażać zdrowie, a czasem nawet życie. Musiał bowiem sprawdzać wszystko fizycznie. Trudno dostępne miejsca były zwykle nieosiągalne, a czasem mogły skutkować wielkimi tragediami.

Dzisiaj kominiarze nie są zdanie wyłącznie na swoje zmysły. W ramach nowych technologii mogą liczyć na urządzenia, które usprawnią ich pracę i podniosą jej jakość. Przykładem takiego urządzenia jest kamera inspekcyjna, która umożliwia dotarcie i sprawdzenie nawet bardzo trudno dostępnych miejsc.

Kamera inspekcyjna

To urządzenie, która pozwala na monitorowanie nawet najbardziej niedostępnego obszaru, nieosiągalnego dla oka ludzkiego. Kamera inspekcyjna to obowiązkowy element każdej współczesnej ekspertyzy dotyczącej szczelności i drożności kominów. Umieszczona na specjalnym, elastycznym drążku z obrotową głowicą pozwala na uzyskanie pełni obrazu wewnątrz danego przewodu lub instalacji.

Na rynku istnieje wiele modelów, które posiadają dodatkowe udogodnienia i specjalne funkcje. Bardzo popularnym dodatkiem jest wbudowana nagrywarka obrazu. Pozwala ona na nagranie całości przebiegu inspekcji i przekazanie jej na płycie klientowi po zakończeniu usługi.

Współczesne usługi kominiarskie i ich odbiorcy

Usługi kominiarskie obejmują czyszczenie, uszczelnianie oraz udrażnianie przewodów kominowych. W ramach usług możemy również liczyć na profesjonalne ekspertyzy, uczestnictwo w odbiorach budynków oraz wystawianiu oficjalnych, profesjonalnych opinii związanych ze stanem i jakością instalacji. Możemy również liczyć na kontrole szczelności instalacji.

Odbiorcy usług kominiarskich to spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe oraz ich administratorzy. Nie można również pominąć licznych klientów indywidualnych. Prawidłowa kontrola tego rodzaju instalacji może decydować o zdrowiu, a czasem nawet życiu ludzkim. dlatego warto zaufać w tej kwestii profesjonalistom z wieloletnim doświadczeniem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Pascal Polska