Wszystko co musisz wiedzieć o kistenach plastikowych

Przemysł

Wersje demo ERPWritten by:

Stając przed zagadnieniem przewozu produktów od razu pojawia się pytanie o pojemniki w których wyroby będą magazynowane. Tego rodzaju skrzyniopalety powinny umożliwiać łatwe ich przechowywanie w magazynie, swobodne pakowanie oraz bezproblemowe przenoszenie z magazynu do auta oraz z auta do odbiorcy. W zależności od specyfiki biznesu transport skrzyniopalet może odbywać się za pomocą wózków widłowych lub ręcznie. W drugim przypadku konieczne są wygodne i bezpieczne uchwyty.

Jak wybrać pojemniki do transportu?

Pobieżna analiza problemu pokazuje, że istnieje wiele zmiennych, które należy uwzględnić. Lekkie pojemniki ułatwią pracę naszym pracownikom oraz pozwolą zaoszczędzić pieniądze na zużyciu paliwa. Świetnie, jeżeli będą trwałe i będzie można je używać wielokrotnie przez wiele miesięcy a może nawet lat. Potem pojawia się problem przechowywania pustych pojemników: czy można je łatwo piętrować bez ryzyka upadku? Czy wytrzymają obciążenie po załadowaniu do pełna naszym wyrobem? Tego typu pytań jest oczywiście znacznie więcej. Zanim zaczniemy je sobie zadawać najlepiej jest po prostu poznać zalety istniejących rozwiązań, aby odpowiedzi pojawiły się same.

Jakie są podstawowe cechy skrzyniopalet plastikowych?

Kisteny plastikowe są oferowane przez firmy, które mają wieloletnie doświadczenie. Pozwoliło to na wypracowanie rozwiązań w oparciu o powszechnie pojawiające się problemy, wobec czego możemy zakupić niezawodne rozwiązanie. Skrzyniopalety plastikowe można piętrować co znacznie usprawnia wykorzystanie miejsca w magazynie. Ponadto te produkty są oferowane z uwzględnieniem charakterystyki praktycznie każdej branży. Dlatego niezależnie czy działamy w sektorze spożywczym, motoryzacyjnym czy może transportujemy napoje z pewnością znajdziemy rozwiązanie właśnie dla nas.

Odporność na niepogodę

Nierzadko się zdarza, że plandeka samochodu dostawczego ulegnie rozerwaniu. Czasem znów droga dzieląca auto od magazynu niekoniecznie może być zadaszona. Warto dlatego wiedzieć, że kisteny plastikowe są odporne na działanie wilgoci oraz niskiej temperatury. Można je przechowywać w chłodniach, a towar zawsze pozostanie suchy. W zależności od modelu i zastosowania są zdolne do przenoszenia nawet kilkuset kilogramowych obciążeń, a to oznacza wygodę i przede wszystkim najważniejsze: bezpieczeństwo pracowników.

Jak czyścić skrzyniopalety plastikowe?

Pojemniki prędzej czy później ulegną zabrudzeniu. Szczególnie jeżeli działamy w branży spożywczej może to być ogromnym zagrożeniem dla zdrowia i życia naszych odbiorców. O ile pojemniki drewniane, które zajmą się pleśnią są praktycznie do wyrzucenia to skrzyniopalety plastikowe bez trudu można łatwo, szybko i skutecznie umyć. Mając w świadomości fakt, że ten materiał można poddać łatwemu recyklingowi mamy już komplet informacji pozwalających na racjonalny wybór rozwiązania dla nas.