O zaletach kistenów plastikowych

Przemysł

Wersje demo ERPWritten by:

Kisteny plastikowe to innowacyjne rozwiązania w branży logistycznej, które bezsprzecznie posiadają bardzo wiele zalet. Dlatego też coraz więcej producentów oraz przedsiębiorców inwestuje w te wykonane z tworzywa sztucznego pojemniki do transportu różnorodnych produktów. O jakich zaletach jest przede wszystkim mowa?

Solidne, trwałe, lekkie i wytrzymałe

Tworzywo sztuczne użyte do produkcji kistenów plastikowych jest niezwykle trwałe i odporne na mechaniczne uszkodzenia. Trwałość takiego pojemnika jest znacznie dłuższa niż tych wykonanych z innych materiałów na przykład takich jak drewno. Nie wymagają również żadnych konserwacji ani dodatkowych napraw. Odlewane są z jednej formy zachowując idealnie równe wymiary oraz kształty. Poza tym tworzywo sztuczne jest znacznie lżejsze, a jego waga się nie zmienia przede wszystkim dlatego, że materiał nie absorbuje wody i wilgoci. Jest także odporne na zmienne czynniki atmosferyczne oraz substancje chemiczne. Gładkie powierzchnie, które mogą być jednolite lub ażurowe, również dużo łatwiej utrzymać w czystości.

Oszczędne i ekonomiczne

Ich niska podatność na uszkodzenie mechaniczne sprawia, że długo i wydajnie służą swoim celom. Ich żywotność jest także znacznie dłuższa niż drewnianych, więc inwestycja w nie jest zdecydowanie bardziej opłacalna. Poza tym kisteny plastikowe to oszczędność miejsca w magazynach i podczas transportu, ponieważ można je sztaplować jeden na drugim, a podczas transportu powrotnego, również składać do mniejszych rozmiarów. Ich wymiary są także kompatybilne z innymi pojemnikami o standardowych proporcjach. Dzięki tym zaletom kisteny generują realne oszczędności w portfelu inwestora.

Równym krokiem z ekologią

Kisteny plastikowe produkowane są z tworzywa, które pozyskiwane jest między innymi z recyklingu. Dzięki temu są w pełni proekologicznym i użytecznym produktem. Także zużyte pojemniki z powodzeniem mogą być wykorzystane do produkcji kolejnych tego rodzaju opakowań plastikowych. Ich solidne wykonanie, duża wytrzymałość i wyjątkowa żywotność sprawiają także, że są znacznie rzadziej wymieniane na nowe pojemniki. Jest to więc inwestycja na lata, która przysłuży się zarówno środowisku naturalnemu jak i każdemu inwestorowi.