Pojemniki do transportu cieczy

Przemysł

Wersje demo ERPWritten by:

Każda firma produkcyjna zmuszona jest do inwestowania w cały proces przewozu i magazynowania. Dotyczy to zarówno gotowych już do sprzedaży produktów, jak i również półproduktów czy surowców wykorzystywanych w procesie produkcji. Prawidłowo przechowywane produkty, są gwarancją zadowolenia klienta i ponownych zakupów.

Jakie pojemniki są dostępne?

Na rynku istnieje wiele firm oferujących różnego typu pojemniki czy paletopojemniki, które mają za zadanie wsparcie procesów logistycznych i transportowych. Najczęściej są to pojemniki drewniane lub plastikowe, ponieważ tego typu materiały są odporne na uszkodzenia, lekkie oraz higieniczne. A to jest bardzo istotny element, szczególnie przy przechowywaniu różnego typu cieczy.

Kontener IBC to jeden z pojemników, które są dedykowane właśnie dla produktów płynnych, w różnych gałęziach przemysłu i gospodarki. Nie zależnie od tego czy jest to masa kosmetyczna, sos, środki chemiczne, woda, napój gazowany czy paliwo, paletopojemnik ibc świetnie się sprawdzi do przechowywania i transportu takich surowców.

Zalety pojemników

Przede wszystkim kontener IBC ma bardzo dużą pojemność. Jest to 1000 litrów. Dzięki temu można znacznie zaoszczędzić na opakowaniach oraz transporcie takich dużych kontenerów. Ułatwia to również dostawę oraz wykorzystanie pojemnika w procesie produkcji.

Paletopojemnik ibc charakteryzuje się bardzo dobrą jakością, wytrzymałością oraz funkcjonalnością. Większość modeli posiada pokrywę, plomby zabezpieczające oraz możliwość składania ścianek bocznych. To świetne rozwiązanie oszczędza przede wszystkim dużo miejsca w czasie magazynowania.

Informacje techniczne

Paletopojemnik ibc jest wykonany z półprzezroczystego plastiku najwyższej jakości. Część modeli nadaje się do mycia i wielokrotnego używania. To kolejny plus oraz niezwykła oszczędność dla klientów, którzy muszą regularnie korzystać z transportów płynnych surowców.

Kontener ibc posiada zawór z nakrętką oraz wlew o średnicy 15 cm. Część z pojemników wyposażona jest w metalową klatkę ochronną, odporną na naciski, która umożliwia składowanie piętrowe. Mimo dużych rozmiarów, tego typu pojemniki można bez problemu odpowiednio ustawiać i magazynować, oszczędzając miejsce.