Wysyłanie paczek – jak zrobić to dobrze?

Przemysł

Wersje demo ERPWritten by:

Czego dowiesz się z artykułu

Opakowanie produktu to wizytówka e-sklepu. Należy zadbać, by wyglądało gustownie, a towar, był w niej bezpieczny. O czym trzeba pamiętać pakując paczkę dla klienta?

Indywidualny charakter

Każdy przedsiębiorca, spotykając się z klientem wręcza mu swoją wizytówkę. Wszyscy wiemy, że jej logo, kolorystyka oraz czcionka zostały bardzo staranie zaplanowane i wykonane. Dlaczego takiej uwagi nie przyłożyć do opakowania wysyłanego towaru, które również jest wizytówką sprzedawcy?

Produkty do pakowania już nie muszą być szare, nudne i nieestetyczne. Producent materiałów opakowaniowych jest w stanie zadbać, by paczka miała indywidualne cechy, które pomogą kupującemu zapamiętać sprzedawcę.

Jeszcze do niedawna nikt nie przejmował się opakowaniem. Dziś coraz częściej sprzedawcy mają świadomość, że produkty do pakowania to również reklama firmy. Ładnie zaprojektowane naklejki, wlepki czy firmowa taśma klejąca pozostają w pamięci nabywcy.

Jak zabezpieczyć towar?

Produkty do pakowania mają przede wszystkim zabezpieczyć towar przed uszkodzeniem w czasie transportu. Producent materiałów opakowaniowych zwraca uwagę, że przede wszystkim należy odpowiednio dobrać opakowania do wysyłanego towaru.

Kartony, koperty bąbelkowe, opakowania szklane, drewniane czy z tworzyw sztucznych są niezbędne, by towar dotarł w idealnym stanie. Należy jednak jeszcze pamiętać, że niezbędne jest bezpośrednie zabezpieczenie przesyłki. Folia bąbelkowa, tektura falista czy przegrody kartonowe pozwolą przesyłce bezpiecznie dotrzeć w miejsce przeznaczenia.

Producent folii ochronnych zaleca użycie folii bąbelkowej, by dokładnie owinąć nią wysyłany towar. Warto również skorzystać z folii bąbelkowej jako wypełniacza. Folia zamortyzuje wstrząsy, ochroni przesyłkę przed kurzem oraz wilgocią.

Producent folii ochronnych zwraca uwagę, że wysyłając w jednej przesyłce kilka delikatnych artykułów koniecznie trzeba zabezpieczyć każdy z nich. Dokładne zawinięcie przedmiotów oraz użycie wypełniacza pozwoli bezpiecznie pokonać przesyłce nawet wiele kilometrów.

Wysyłanie towarów nie jest tak proste, jak mogłoby się to wydawać. Konieczne jest wykorzystanie odpowiednich produktów do pakowania, które zapewnia przesyłce bezpieczeństwo oraz sprawią, że paczka będzie estetyczna.