Odzież damska w różnych regionach świata

moda

Wersje demo ERPWritten by:

O tym, że damska garderoba może być naprawdę zróżnicowana, możemy przekonać się zaglądając do szafek i szaf wielu polskich kobiet. Część elementów będzie się powtarzała, jednakże każda kobieta posiada nieco inny pomysł na swój wygląd. To absolutny ewenement jeżeli chodzi o kontekst kulturowy, w porównaniu z resztą świata.

Europa mocno zróżnicowana

Odzież damska na lato w Europie od wielu już lat jest bardzo podobna. Polska długo przed wejściem w struktury Unii Europejskiej chętnie czerpała wzorce z zachodu, także w kwestiach ubioru. To stamtąd właśnie pochodziły najpiękniejsze stylizacje, najwymyślniejsze stroje, które przyciągały oko i stawały się obiektem pożądań każdej kobiety. Dziś rynek odzieżowy w całej Europie jest mocno ujednolicony. To skutek globalizacji i przenikania się kultur. Największe firmy odzieżowe chętnie otwierają swoje salony w nowych krajach, poszukując rynków zbytu. To sprawia, że niemalże w każdym kraju europejskim mamy podobne sklepy odzieżowe, podobną modę. Nie oznacza to jednak, że styl ubierania będzie taki sam. Istnieje bowiem wiele sposobów na kompletowanie swojej garderoby. Odzież damska na lato wielu krajach może być nieco inna.

Kraje bliskiego wschodu i ich sposoby na upał

Tam, gdzie panują największe upały, często dochodzące do 50-stopniowych temperatur, odzież damska na lato wygląda zupełnie inaczej. To nie tylko kwestie religijne, które w wielu krajach zabraniają kobietom odsłaniać określone części ciała. To przede wszystkim pragmatyzm, który jest spowodowany koniecznością ochrony własnego ciała przed gorącem. Stąd też widok kobiet, które noszą bardzo długie, zwiewne suknie, przykrywające większość ich ciała, nie może dziwić. Na pierwszy rzut oka są to stylizacje niesamowicie niepraktyczne i źle dostosowane do warunków panujących na zewnątrz. Nic jednak bardziej mylnego, Lniane, długie stroje świetnie odprowadzają ciepło i zapewniają idealną cyrkulację powietrza. Cienki materiał gwarantuje pozbywanie się wilgoci niemal natychmiast. Odzież damska na lato w różnych regionach geograficznych świata będzie się mocno różniła. W zasadzie tylko w Europie mamy pewną dowolność i duże zróżnicowanie w sposobie stylizacji. Inne kraje świata stawiają na sprawdzone sposoby na upały.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Salko