Wszystko o krówkach

kulinaria

Wersje demo ERPWritten by:

Krówki to najpopularniejsze polskie cukierki. Są one mleczne, a ich środek jest miękki i ciągliwy. Konsystencja tych cukierków jest uzależniona od czasu przechowywania po wyprodukowaniu. Świeża krówka jest ciągnąca w całej objętości, natomiast im dłużej leży, tym bardziej twardnieje.

Krówka cukierki- z czego się je produkuje?

Krówki to cukierki, które wytwarza się z mleka i cukru oraz masła. Miesza się je i gotuje w dużej kadzi, a następnie powstałą masę wylewa się i studzi, tak aby zastygła. Po kilku dniach można ją kroić i pakować w papier. Cukierki te, które były pakowane ręcznie, są miększe i ciągnące, natomiast te pakowane maszynowo bardziej twarde i suche. Mają one karmelowy kolor, a nazwę zawdzięczają wizerunkowi krówki na opakowaniu. Receptura krówek pozostaje niezmienna od lat, choć w miarę rozwoju produkcji zyskały różne dodatki, jak czekolada i wanilia.

Kto wynalazł krówki?

Jako krówka cukierki te zostały stworzone przez Feliksa Pomorskiego na początku dwudziestego wieku, w Milanówku, małej miejscowości pod Warszawą. Choć jego fabryka oferowała ponad sto różnych gatunków słodyczy, to właśnie krówka stała sią flagowym produktem.Chociaż minęło bardzo dużo czasu, odkąd pierwsza krówka opuściła fabrykę Pomorskiego nadal cieszy się dużym uznaniem wśród ludzi i to nie tylko w Polsce. Krówki producent dostarcza poza granice naszego kraju i została doceniona przez smakoszy takich krajów, jak Rosja i Turcja, a nawet w krajach arabskich.

Jak można wykorzystać jeszcze te popularne słodycze?

Swoje krówki producent poleca także jako doskonały gadżet marketingowy. Zamówienie tych słodyczy to doskonały pomysł na rozreklamowanie swojej firmy. Każdy kto dostanie ten cukierek z nadrukowanym logo firmy, będzie ją kojarzył jako coś przyjemnego i słodkiego. Produkty tego rodzaju sprawdzają się podczas różnych wydarzeń firmowych, takich jak spotkania biznesowe, szkolenia lub spotkania z pracownikami. Osłodzą one niejedną konferencję lub długie i nudne posiedzenie. Świetnie wpisują się w każdą kampanię reklamową.

Słodycze te mogą reklamować również kawiarnie, restauracje, albo sklepy. Warto zamówić dużo krówek z logo danej firmy, ponieważ przyciągnie to rzesze klientów, zadowolonych z usług.