Profesjonalne wyposażenie gastronomii – etui na noże

kulinaria

Wersje demo ERPWritten by:

Wyposażenie lokalu gastronomicznego, a ściślej mówiąc jego kuchni to naprawdę wiele różnorodnych elementów, pośród których na szczególną uwagę zasługują noże. Ten profesjonalny sprzęt musi być odpowiednio chroniony i przechowywany. Z tego względu koniecznie należy wyposażyć się w etui na noże.

Dlaczego w lokalu gastronomicznym pokrowce na noże są konieczne?

Jest tak z kilku względów. Między innymi chodzi o zabezpieczenie noży przed porysowaniem czy połamaniem lub też innego rodzaju zniszczeniami. Zwykle mowa o dość drogim wyposażeniu, które musi służyć przez wiele lat. Dlatego trzeba je odpowiednio chronić. Najlepiej do tego służą etui na noże z odpowiedniego tworzywa.

Ponadto wielu kucharzy zabiera swoje noże do domu, więc w grę wchodzi codzienny transport. Jest to możliwe tylko wtedy, kiedy etui posiada specjalną wygodną rączkę lub pasek. Noże w etui znacznie lepiej się także przechowuje, ponieważ zwinięty pokrowiec zajmuje mało miejsca.

Z czego powinien być wykonany praktyczny pokrowiec?

Musi być on starannie uszyty z mocnego materiału, na przykład nylonu. Wtedy na pewno jego wytrzymałość będzie odpowiednia. Dla zachowania odpowiedniej higieny dobrze jest też raz na jakiś czas wyprać etui na może i by nie musieć robić tego ręcznie, można je wrzucić do pralki, ale tylko wtedy, kiedy producent na to pozwala.

Przed zakupem warto więc sprawdzić, czy będzie taka możliwość. Pranie automatyczne jest wygodne szczególnie wtedy, kiedy zachodzi konieczność wyczyszczenia wielu etui na noże na raz. Przed praniem warto się także upewnić, że pokrowiec nie farbuje. Jeżeli tak, wszystkie etui trzeba będzie prać oddzielnie lub z czarnymi rzeczami, na przykład fartuchami kucharzy.

Jak przechowywać noże w etui?

To bardzo proste i wygodne. Każde etui posiada określoną liczbę kieszonek, w których noże będą zupełnie bezpieczne. Kieszonki różnią się od siebie szerokością, dzięki czemu w etui na noże można przechowywać zarówno cienkie noże do sera czy ryb, jak i na przykład grubsze noże do pieczywa czy mięsa.

Po wypełnieniu pokrowca po prostu zwija się go w taki sposób by zajmował niewiele miejsca. Niektóre etui także mają formę zamykanej teczki, której się nie zwija. Nieużywane noże w pokrowcu będę bezpieczne.

Etui na noże dostępne jest w ofercie Gastrosilesia.pl.