Jak elegancko serwować lody?

kulinaria

Wersje demo ERPWritten by:

Lody to jeden z najchętniej wybieranych deserów – zwłaszcza latem, kiedy temperatury są wysokie. Przyjemnie chłodzą, dostępne są w wielu wariantach smakowych, mogą być podawane samodzielnie albo w towarzystwie owoców czy bitej śmietany. Jak je serwować, by zachwycały nie tylko smakiem, ale i wyglądem?

Lody – idealny deser na upalne dni

W gorące, letnie dni, większość osób najchętniej sięga nie po ciasta czy ciasteczka, ale po lody. Te przyjemnie chłodzą, dają poczucie wytchnienia, a dodatkowo nawadniają organizm, dzięki czemu ten lepiej znosi wysoką temperaturę. Występują w wersji mlecznej i pod postacią owocowych sorbetów. Dostępne są w ogromnej palecie smaków, dzięki czemu każdy może wybrać coś dla siebie. Przez sprzedawców serwowane są w wafelkach, na patyku, w kubeczkach. To jednak deser, który Polacy równie chętnie jedzą w domu co podczas spacerów.

Jak podawać lody gościom w domu i w restauracji?

Lody dają ogromne możliwości, jeśli chodzi o sposób serwowania. Warto zadbać o to, by ładnie je wyeksponować, a będą sprawiały wrażenie jeszcze bardziej apetycznych.W tej roli, zarówno w lokalu gastronomicznym, jak i w domu, idealnie sprawdzą się specjalne pucharki do lodów. To naczynia zaprojektowane z myślą o podawaniu mroźnych deserów – sprawiają, że te ładnie się prezentują, są wygodne, poręczne. Do pucharków można nałożyć tylko lody, ale również dobrze sprawdzą się jako naczynie na deser z lodów, owoców, wafli i bitej śmietany. Są eleganckie, stylowe, sprawią, że deser będzie nie tylko smakował, ale i cieszył oko.

Pucharki do lodów – na co zwrócić uwagę podczas zakupu

Czym się kierować przy wyborze pucharków do lodów? Jeśli chodzi o estetykę, warto zaufać swoim upodobaniom, ale też stylistycznie dopasować pucharki do innych naczyń i wystroju mieszkania. Jednym spodobają się klasyczne, bardzo eleganckie pucharki kryształowe, inni woleli będą nowoczesne naczynia o minimalistycznej formie. Bez względu na styl, warto natomiast wybierać szlachetne, trwałe materiały i zwrócić uwagę, by pucharki do lodów można było myć w zmywarce. Atutem będzie wygodny uchwyt, za który będzie można złapać pucharek, a także dopasowany do oczekiwań rozmiar – w sklepach dostępne są małe, delikatne pucharki, ale także większe naczynia, które świetnie nadadzą się na lody w towarzystwie owoców czy ciasta.

Pucharki do lodów dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.