Prywatne SPA

dom i ogród

Wersje demo ERPWritten by:

Sauna zewnętrzna, to w pewnym sensie rodzaj prywatnego SPA.
Kiedy za oknem jest zimno i deszczowo, przyjemna wydaje się perspektywa wypocenia się, szczególnie, jeśli pocimy się dla zdrowia. A perspektywa taka staje się jeszcze przyjemniejsza, kiedy posiadamy własną saunę, np. w ogrodzie.

Zdrowe ciepło

Korzystanie z sauny od dawna uznawane jest za zabieg fizjoterapeutyczny, do którego wykonania potrzebne jest jedynie ciepło.Jest to głównie zabieg profilaktyczny, który działa na łagodzenie niewielkich dolegliwości. Wysoka temperatura w saunie ma szczególnie zbawienny wpływ na układ krążenia. Podczas gorących kąpieli parowych akcja serca przyspiesza i rozszerzają się naczynia krwionośne. Poprawa ukrwienia daje nam zastrzyk energii, ale tym samym sprawia, że ciało się odpręża. A więc korzystanie z sauny zewnętrznej to dwie korzyści, bo jesteśmy zarówno pobudzeni, jak i wyciszeni. Mało tego. Dodatkowym atutem korzystania z sauny jest produkcja endorfin, czyli hormonów szczęścia.

Korzyści dla urody

Podczas kąpieli w saunie zewnętrznej zyskuje także nasze ciało. Wysoka temperatura sprzyja odchudzaniu, ponieważ pobudza przemianę materii. Należy jednak pamiętać, że sama sauna nie pomoże. Żeby działanie sauny były skuteczne trzeba stosować odpowiednią dietę i oczywiście ćwiczenia.

Lek na całe zło

Wyobraźmy sobie sytuację, kiedy po ciężkim treningu wracamy do domu, jesteśmy wykończeni i bolą nas wszystkie mięśnie. A teraz wyobraźmy sobie, że w ogrodzie, czy na tarasie mamy własną saunę, z której możemy korzystać o każdej porze dnia i nocy. Sauna zewnętrzna to idealne rozwiązanie dla osób uprawiających sport. Ma dobroczynny wpływ na regenerację mięśni, dlatego idealnie sprawdza się w przypadkach przetrenowania ciała.Zgodnie ze wskazówkami Skandynawów, u których posiadanie sauny jest tak powszechne, jak u nas posiadanie wanny, zabieg nagrzewania ciała powinno połączyć się z zabiegiem gwałtownego schłodzenia. W „wydaniu oryginalnym”, czyli na przykład w Finlandii, po nagrzaniu w saunie praktykuje się zwyczaj wskakiwania do przerębla.Sauny zewnętrzne zaprojektowane są tak, by znalazło się w nich miejsce na prysznic, czy balię z zimną wodą, a więc z możliwością schłodzenia ciała po gorącej kąpieli nie będzie najmniejszego problemu.

Saunę zewnętrzną znajdziesz w ofercie Megiw.