Cechy dobrej kołdry dla dziecka

dom i ogród

Wersje demo ERPWritten by:

Kołdra dla dziecka to ważny element sypialni, zapewniający małemu człowiekowi spokojny, zdrowy sen. Czym powinien charakteryzować się taki produkt, by jak najlepiej służył maluchowi?

Dopasowanie do wieku

Dobra kołdra dziecięca to taka, pod którą maluch może się wygodnie wyspać. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że w pełni komfortowy wypoczynek gwarantuje jedynie wersja dostosowana rozmiarowo do wieku małego człowieka. Dziecko, które przykryte jest za dużą lub za małą kołdrą, nie wyśpi się ani nie zrelaksuje podczas drzemki. Warto więc zadbać o właściwy wymiar, uwzględniając etap rozwoju pociechy. Ciężka, obszerna kołdra nie jest dobrym rozwiązaniem w przypadku najmłodszych, ponieważ przytłacza, obciąża, utrudnia swobodne oddychanie, zsuwa się z łóżka, plącze lub zwija, co może wywoływać nie tylko irytację i dyskomfort, ale również niebezpieczeństwo. Bardzo popularne są zatem modele kołder dziecięcych o wymiarach 60×80 cm (dla noworodków) lub 80×100 cm (do 2. roku życia). Z biegiem lat rozmiar należy stopniowo zwiększać – u starszych dzieci i nastolatków kołdra powinna mieć wymiar minimum 140×200 cm.

Kołdra przyjemna dla skóry

Na wypoczynek wpływa nie tylko właściwy rozmiar kołdry dla dzieci, ale również materiał, z którego jest wykonana. Dużą rolę odgrywa oczywiście rodzaj pościeli – producenci oferują opcje m.in. z kory, jedwabiu, satyny, lnu. Warto postawić na wariant bawełniany, który jest przyjemny i nie podrażnia delikatnego, niemowlęcego ciała. Istotne jest także to, co kryje się wewnątrz kołdry dla dzieci. Warto zastanowić się więc, jaki rodzaj wypełnienia będzie najbardziej odpowiedni, biorąc tu pod uwagę m.in. ewentualne skłonności malucha do reakcji alergicznych. Kołdra dziecięca, która stworzona jest z włókien silikonowych, daje największą gwarancję braku jakichkolwiek objawów uczuleniowych. Na dodatek jest bardzo przyjemna w dotyku, lekka i przewiewna.

Wygląd kołdry dziecięcej

Dobra kołdra dla dziecka musi być praktyczna i miła w użytkowaniu. Nie można jednak zapominać o jej wyglądzie. W wielu wypadkach produkt taki może być również jednym z elementów wystroju sypialni. Kołdry dla dzieci oferowane są aktualnie w wielu wersjach. Wygląd takiego akcesorium można dostosować więc zarówno do stylu mieszkania, jak i gustu użytkowników. W przypadku starszych dzieci warto zapytać je o zdanie i wziąć pod uwagę indywidualne upodobania młodego człowieka.