Sauna – kiedy warto skorzystać z jej dobrodziejstw

dom i ogród

Wersje demo ERPWritten by:

O tym, że korzystanie z sauny jest bardzo zdrowe wiadomo już od wieków. Uznaje się ją jako doskonały sposób wzmacniania odporności i pozbywania się toksyn z organizmu. Ale to nie jedyna sytuacja, w której korzystanie z sauny może pomóc w utrzymaniu dobrego zdrowia, zwłaszcza jeśli korzysta się z jej najmłodszej wersji, czyli sauny na podczerwień.

Rodzaje saun

Choć może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, to wyróżnia się co najmniej kilka rodzajów saun. Zaczynając od sauny suchej, przez mokrą, aż po parową (czyli tak zwaną łaźnie). Sauny rozróżniamy w zależności od wysokości temperatury i wilgotności. Najwyższe temperatury są w saunie suchej, ale jednocześnie panuje tam najniższa wilgotność.

Najnowszym typem sauny, jest sauna na podczerwień, czyli inaczej sauna infrared. W odróżnieniu od klasycznej sauny w tej na podczerwień temperatura i wilgotność są zwykle takie same jak otoczenia. Nie zmienia to faktu, że dzięki podczerwieni taka sauna nagrzewa nasze ciało od 30 do 60 stopni Celsjusza, i to nawet do 4 centymetrów w głąb.

Kto może korzystać z sauny

Z sauny może korzystać niemal każdy. Jeżeli wybierzemy taką o nieco niższej temperaturze i wilgotności to z jej dobrodziejstw mogą korzystać nawet dzieci i osoby w podeszłym wieku.

Jest jednak grupa osób, która przynajmniej czasowo powinna unikać korzystania z sauny, są to kobiety w ciąży oraz podczas menstruacji, po przebytych udarach i w trakcie choroby nowotworowej. Natomiast osoby chore na serce, nerki lub wątrobę powinny wizytę na saunie skonsultować z lekarzem.

Sauna na podczerwień- dolegliwości, w których leczeniu pomaga

Sauna na podczerwień sięga daleko wgłąb naszego ciała, dlatego poleca się ja nawet przy leczeniu bólów kręgosłupa. Regularne korzystanie z wizyt na takiej saunie potrafi pomóc nawet w przypadku rwy kulszowej.

Są też inne sytuacje, w których sauny pokazują swą dobroczynną moc, z jednej strony pomagają w leczeniu problemów z zatokami. Z drugiej strony wspomagają leczenie chorych stawów. Pomogą zarówno w przypadku zwyrodnień, jak i reumatyzmu, a nawet w trakcie leczenia po przebytych zabiegach i urazach.

Dzięki temu, że sauna pomaga pozbyć się wody i toksyn z organizmu ceniona jest też w kosmetologii. Pomaga w procesie odchudzenia i w walce z cellulitem.

Saunę na podczerwień znajdziesz w ofercie Megiw.