Po co nam języki obce? Szkoły językowe Śląsk

biznes

Wersje demo ERPWritten by:

Coraz większą uwagę zwraca się na naukę języków obcych. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w szkołach nie było języka angielskiego, a teraz każde dziecko zaczyna się go uczyć. Ale właściwie po co nam języki obce? Szkoły językowe Śląsk – czy warto się zapisać na lekcję?

Biznes i praca – szkoły językowe dla dorosłych

Języki obce bardzo przydają się w biznesie. Angielski uznawany jest za język międzynarodowy, którym posługuje się każdy, kto chce robić interesy. Drugim takim językiem staje się chiński, gdyż Chiny stają się światowym hegemonem, a od wielu lat są też krajem, który eksportuje najwięcej dóbr. Osoby, które robią interesy z chińskimi firmami, często uczą się języka.

Znajomość języka, którym posługuje się nasz partner biznesowy jest nie tylko przydatna w sensie praktycznym (można się dogadać), ale też w sensie psychologicznym. Nasz wspólnik poczuje do nas większe zaufanie, jeśli będziemy mówić w jego języku. Można oczywiście korzystać z pomocy tłumacza, ale korzystniej jest znać języki. Szkoły językowe Śląsk oferują duży wybór języków do nauki.

Podróże po świecie – szkoła językowa Śląsk

Po polsku mówią tylko Polacy, a po angielsku – wszyscy. Zasada ta obowiązuje również w podróżach. Niestety, ale w naszym języku nie dogadamy się w Hiszpanii, Chorwacji, Bułgarii czy na Malediwach. Osoby pracujące w branży turystycznej posługują się wieloma językami. Zwykłemu turyście wystarczy znajomość angielskiego czy hiszpańskiego na poziomie komunikatywnym.

Rozmawianie w języku obcym

Aby umieć rozmawiać w języku obcym, trzeba tę umiejętność stale ćwiczyć. Szkoły językowe dla dorosłych często zatrudniają native speakerów. Native speaker to osoba, której językiem ojczystym jest ten, którego się uczymy. Mówi często z akcentem, szybko. Oczywiście rozumie, że osoby wokół niej się jeszcze uczą, bierze na to poprawkę. Dogadanie się z taką osobą najlepiej ćwiczy język.

Dla dorosłych – szkoła językowa Śląsk

Nauka i szkoła kojarzą się nam z dziećmi. Nie musi tak jednak być, uczyć powinni się również dorośli. Jeśli nauka języka jest nam potrzebna, powinniśmy spróbować. Nauczenie się czegoś nowego nie tylko da nam nowe umiejętności, ale też uczucie satysfakcji i samozadowolenia. Warto się rozwijać, w każdym wieku – nigdy nie jest za późno na nowy język. Ucząc się będąc osobą dorosłą nie odczuwamy też presji. Dziecko musi się uczyć podstawy programowej, by sprostać wymaganiom. Jako osoby dorosłe robimy to, bo chcemy.