Czym są uprawnienia sep?

biznes

Wersje demo ERPWritten by:

Coraz więcej pracodawców wymaga, aby pracownik posiadał uprawienia sep. Przede wszystkim są potrzebne w branży energetycznej. Jednak wiedza, którą uzyskamy podczas szkolenia sep przyda się także na co dzień. Zatem jak zdobyć uprawnienia sep?

Co oznacza skrót sep

Sep to Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Jest to polska organizacja, która zrzesza elektryków z całego świata. W stowarzyszeniu mogą się znaleźć zarówno technicy, inżynierowie, jak i osoby dopiero zdobywające uprawnienia. Sep zajmuje się głównie działalnością edukacyjną oraz szkoleniami. Większość pracodawców w branży elektronicznej wymaga od pracowników tych uprawnień. Dzięki nim nawet w życiu codziennym poradzimy sobie z drobnymi usterkami elektrycznymi. Uprawnienie sep dzielą się na trzy grupy: G1, G2 i G3. Dzięki tym uprawnieniom bez problemu będziemy mogli wykonywać zawód elektryka.

Jak zdobyć uprawnienia sep

Jeżeli jesteśmy zainteresowani wykonywaniem zawodu elektryka lub jeżeli chcemy się w tym zakresie doszkolić do codziennych czynności to należy zapisać się na kurs sep. Kurs kończy się egzaminem. Szkolenia są organizowane na terenie Polski, nawet w małych miejscowościach. Najlepiej sprawdzić sobie na głównej stronie stowarzyszenia kiedy i w jakim mieście odbędzie się kurs. Obecnie na taki kurs można uczęszczać zdalnie. Także bez wychodzenia z domu możemy nabyć wiedzę.

Szkolenie sep Gliwice

Oddział Gliwicki Stowarzyszenia Elektryków Polskich istnieje już od 1953 roku. Prezesem sep gliwice jest Jan Kapinos. Szkolenie sep Gliwice można wykonać w ciągu jednego dnia. Rozpoczyna się od wykładów, a następnie odbywa się ustny test. Jest to egzamin państwowy, który weryfikuje zdobytą przez nas wiedzę zdobytą na kursie. Dopiero po zdaniu egzaminu nabywamy uprawnienia elektryczne. Natomiast samo szkolenie sep można podzielić na trzy kategorie: elektryczne, gazowe, energetyczne. Wśród uczestników szkoleń największą popularnością cieszy się szkolenie elektryczne. Aby zapisać się kurs wystarczy mieć skończone 18 lat i posiadać co najmniej podstawowe wykształcenie. Tematyka szkolenia opiera się przede wszystkim na takich zagadnieniach jak: układy sieciowe, rodzaje pomiarów, prawo energetyczne, instalacje elektroenergetycznych, konserwacja urządzeń. Oczywiście uczestniczy szkolenia zapoznają się też z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa.