Kalendarz książkowy jako prezent

biznes

Wersje demo ERPWritten by:

Kalendarze książkowe wraz z rozwojem rynku papierniczego przestały być jedynie miejscem zapisu ważnych terminów i konkretnych spotkań. Dziś producenci kalendarzy książkowych prześcigają się w ofercie kalendarzy, które są jednocześnie poradnikami, zawierają piękne zdjęcia, czy znane cytaty.

Kalendarz jako forma reklamy

Niemalże każdy producent kalendarzy książkowych oferuje wykonanie na nich personalizowanych nadruków. Na kalendarzu może znaleźć się logo firmy a nawet imię i nazwisko właściciela kalendarza. Organizery firmowe mogą mieć dodatkowo wyklejkę reklamową. To świetny pomysł na prezent dla pracowników a także kontrahentów. Poza tym, że pełnić będzie podstawową funkcję, to jeszcze stanie się nośnikiem informacji reklamowych o firmie.

Kalendarz jako poradnik

W wielu kalendarzach książkowych prócz tradycyjnego podziału na daty pojawiają się także dodatkowe karty z przydatnymi informacjami. Każdy producent kalendarzy książkowych wypuszcza na rynek produkty z różnego rodzaju poradami: od kulinarnych, przez ogrodnicze aż do motywujących i astrologicznych. Taki kalendarz może być zeszytem na przepisy kulinarne lub zapiski dotyczące technik gotowania albo sadzenia roślin ozdobnych Ostatnimi czasy popularność zdobywa także prowadzenie dziennika. Pisanie ma pomagać w pozbywaniu się trudnych emocji i rozładowywaniu stresu. Poza tym, że często stanowi element psychoterapii, staje się także sposobem na codziennie oczyszczanie z negatywnych myśli. Szukając prezentu – książki, zwłaszcza pod koniec roku, można zerknąć na ofertę kalendarzy. Wielu producentów kalendarzy książkowych ma ciekawe propozycje w tej kwestii.

Kalendarze branżowe

Producenci kalendarzy książkowych, podążając za potrzebą rynku, stworzyli kalendarze branżowe, związane z działalnością zawodową. Największą popularnością cieszą się chyba kalendarze dla branży edukacji. Zazwyczaj rozpoczynają się – tak jak rok szkolny – od września. Zawierają dodatkowe karty z wykazem kuratoriów oświaty albo obowiązujących aktów prawnych. Ponadto do poszczególnych okresów dopasowane są zadania przypadające w obowiązku dyrektorom lub psychologom szkolnym. Własne kalendarze branżowe mogą również kupić prawnicy oraz księgowi. Mogą zawierać dodatkowe porady z zakresu podatków, rachunkowości, czy prawa pracy. We współpracy z magazynem kalendarze mogą być ładnie opakowane i zostać dostarczone przez kuriera już jako gotowy prezent.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Ateko.pl.