Zaplanuj sylwestra nad morzem!

wypoczynek

Wersje demo ERPWritten by:

Plany dotyczące sylwestra dobrze jest robić ze sporym wyprzedzeniem, zwłaszcza jeśli marzy nam się impreza wyjazdowa, na przykład nad morzem. Dzięki temu o wiele łatwiej znaleźć dogodną lokalizację i nie wydać majątku. Podpowiadamy, jak się do tego zabrać i dlaczego warto wybrać sylwestra nad morzem.

Dlaczego warto spędzić sylwestra nad morzem?

Bardzo popularnym kierunkiem na imprezę sylwestrową są góry, wielu uważa, że fajerwerki czy pokazy świateł właśnie na tle gór robią najbardziej imponujące wrażenie. Ale takie pokazy połączone z nocnym widokiem na morze robią nie mniej imponujące wrażenie. Do tego mniejsza popularność wyjazdów nad morze sprawia, że ceny noclegów są tam po prostu bardziej przystępne. Zimą nad Bałtykiem nie ma już sezonu turystycznego, i już z tego powodu ceny są niższe, a miejsca noclegowe bardziej dostępne.

Nad morzem bez problemu znajdziemy miejsca by zorganizować kameralną imprezę w gronie przyjaciół, ale też wiele hoteli organizuje klasyczne bale sylwestrowe. Miłośnicy zabawy w miejskim klimacie też znajdą coś dla siebie, wiele większych miast takich jak Trójmiasto, Kołobrzeg, Świnoujście czy Ustka organizują koncerty sylwestrowe.

Nadmorska moc atrakcji

Choć w okresie zimowym sezonu turystycznego nad morzem dawno już nie ma, trudno się tam nudzić. Sylwester nad morzem to możliwość to też możliwość spacerów brzegiem morza, które dodatkowo zimą są jeszcze zdrowsze, z uwagi na wysoką zawartość jodu w powietrzu. Nawet samo morze wygląda nieco inaczej, dzięki pięknym, okazałym falom.

Dla odważnych, w wielu nadmorskich miejscowościach, można wziąć udział w spotkaniu klubu morsów i skorzystać z orzeźwiającej kąpieli w Bałtyku. Podobnie jak latem, w wielu portach można skorzystać z rejsów statkami wycieczkowymi.

Jak zorganizować sylwestra nad morzem?

Wynajmując miejsca noclegowe w nadmorskim pensjonacie można zorganizować samemu. W takich sytuacjach, jeżeli jedziemy większą grupą, można wynegocjować z właścicielem wynajem dodatkowej przestrzeni na imprezę, lub zdecydować się na nietypowego sylwestra na plaży, pod gołym niebem.

Warto jednak zweryfikować ofertę nadmorskich hoteli, które w tym okresie kuszą dodatkowymi atrakcjami. Sylwester nad morzem w takim hotelu to nie tylko miejsce noclegowe. Hotele najczęściej organizują też uroczystą kolację, a nawet zabawy taneczne. Warto sprawdzić pakiety pobytowe oferowane przez hotele w okresie około noworocznym. Często w ich skład oprócz noclegu i imprezy sylwestrowej wchodzą dodatkowe benefity, jak zabiegi pielęgnacyjne czy możliwość skorzystania z siłowni lub basenu.