Wakacje z psem – o czym warto pamiętać?

wypoczynek

Wersje demo ERPWritten by:

Wakacje to świetny czas na wycieczki, na które można zabrać także swojego psa. Takie wakacje z psem są idealnym rozwiązaniem, gdyż właściciel nie będzie się martwił w czasie urlopu o swojego pupila. Dobrze jest jednak przemyśleć, w które miejsce udać się na wakacje ze swoim czworonogiem.

Morze czy góry – które miejsce lepsze na wakacje z psem?

Wszystko zależy od tego, czy pies lubi długie spacery i nie boi się tłumów. Wtedy warto wybrać nadmorskie okolice, w których można wyjść na długie spacery po plaży brzegiem morza. Gdy jednak zarówno właściciel, jak i pies stronią od tłumów, to świetnym miejscem są góry. Wówczas można wynająć domek w środku lasu i podziwiać piękną przyrodę, a pies może bezpiecznie spacerować po ogrodzonym terenie.

Kiedy rezerwować wyjazd na takie wakacje?

Jeśli chcemy wyjeżdżać w lipcu lub sierpniu, to dobrze jest zarezerwować miejsce już nawet na początku roku, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że spędzimy wakacje w wymarzonym miejscu. Gdy chcemy wyjechać pod sam koniec wakacji, czy też na początku, to można dokonać rezerwacji w okolicach marca lub kwietnia. Im wcześniej się zarezerwuje wakacyjny wyjazd to, tym większa pewność, że będzie więcej dostępnych miejsc noclegowych.

Czy warto zaszczepić psa przed wyjazdem?

Wakacje z psem to również odpowiedzialność dlatego też tak ważne jest to, by każdy właściciel swojego pupila przed wyjazdem go zaszczepił. Dzięki temu w razie, gdyby pies kogoś ugryzł lub stał się jakiś wypadek z udziałem psa, to właściciel może wtedy okazać książeczkę zdrowia czworonoga. Warto też pomyśleć nad zabezpieczeniem na kleszcze, które to w okresie wakacyjnym bardzo się mnożą i mogą zaatakować psa.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Na wyjazdy wakacyjne z naszym psem nie można również zapomnieć o spakowaniu smyczy, szelkach i miskach. Dobrze jest też zabrać ze sobą legowisko, w którym pies będzie mógł odpocząć i zasypiać bezpiecznie w nocy. Można także zabrać ulubione zabawki psa, którymi będzie się bawił czy to w apartamencie, czy na podwórku.

Gdy zabieramy psa na wakacje, to trzeba pamiętać o tym, by zapewnić mu sto procent bezpieczeństwa.