Dobra rurka do nurkowania dla osób początkujących

wypoczynek

Wersje demo ERPWritten by:

Kompletując profesjonalny sprzęt nurkowy warto zwrócić uwagę na rurkę do nurkowania, która odgrywa bardzo ważną rolę. Osoby początkujące powinny dokładnie sprawdzić nie tylko wygodę użytkowania, ale przede wszystkim opory oddechowe.

O czym należy pamiętać?

Najlepszym wyborem jest anatomiczna rurka do nurkowania, która jest dopasowana bezpośrednio do kształtu głowy. Przydać może się również porządny ustnik anatomiczny, który z kolei jest optymalnie dopasowany do podniebienia.

Dla osób początkujących najwygodniejszym wyborem są rurki, które posiadają specjalne zaworki. W dużej mierze to właśnie dzięki nim zdecydowanie łatwiej będzie opróżnić fajkę z wody. Zaworki koniecznie muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu nie będzie nawet najmniejszych problemów z wydmuchaniem wody.

Dużym błędem osób początkujących jest inwestowanie w gumowe zaworki. Nawet najlepsza jakościowo guma z biegiem czasu będzie parciała, dlatego też zaworek przestanie spełniać swoje podstawowe zadania.

Czy rurka do nurkowania jest potrzebna?

Nurkowanie jak łatwo się domyślić powinno być przyjemnością, dlatego też tym bardziej warto postawić na akcesoria, które nie tylko zwiększają bezpieczeństwo, ale również komfort nurkowania. Dobra rurka doskonale sprawdzi się nie tylko podczas nurkowania bezoddechowego. Jest to najlepszy wybór dla osób, które lubią pływać pod powierzchnią. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywa snorkeling. Nowoczesne rurki przydać mogą się również przy nurkowaniu głębinowym.

Dla osób początkujących najlepszym wyborem jest rurka, która przymocowana jest na stałe bezpośrednio do maski. Amatorzy bardzo rzadko schodzą na duże głębokości z butlą tlenową. Dopiero po treningu z rurką do nurkowania będzie można nabrać odpowiedniego doświadczenia i stopniowo przechodzić na bardziej zaawansowany sprzęt.

Warto wspomnieć także o tym, że porządna rurka do nurkowania bardzo często wykorzystywana jest również przez profesjonalistów. W dużej mierze to właśnie dzięki rurce możliwe jest zwiększenie bezpieczeństwa podczas wynurzania. Na start wystarczy rurka do nurkowania o średnicy około 35 cm. Nie powinna być ona również zbyt długa. Jeżeli chodzi o grubość to średnica zewnętrzna powinna mieć około 2,5 cm.

Rurki do nurkowania znajdziesz w ofercie Divezone.pl.