Ustroń – miejscowość wypoczynkowa dla całej rodziny

wypoczynek

Wersje demo ERPWritten by:

Ustroń kojarzy się przede wszystkim z sanatorium. Odkąd w XIX wieku odkryto tu słynne złoża solanki i borowiny, do miasta przyjeżdżają liczni kuracjusze. Tymczasem Ustroń to znacznie więcej niż miejsce dla kuracjuszy – to miejscowość, gdzie można aktywnie wypocząć całą rodziną, wybierając na przykład komfortowe apartamenty Ustroń.

Ustroń – atrakcje dla całej rodziny

Ustroń to miasto uzdrowiskowe położone w Beskidzie Śląskim popularne wśród osób cierpiących na różne schorzenia – m.in narządów ruchu, nerwic czy chorób układu krążeniowego. Każdy, kto chce poprawić zdrowie i samopoczucie, powinien spędzić tu chociaż kilka dni. Ale Ustroń to nie tylko miejsce dla kuracjuszy, ale atrakcyjna miejscowość, gdzie wypocząć może cała rodzina. Oprócz sanatoriów, można wybrać na przykład Ustroń apartamenty – nowoczesne i komfortowe miejsce noclegów dla całej rodziny.Osobom lubiącym spacery spodoba się piękna architektura miasteczka – rynek z dziewiętnastowiecznym ratuszem czy biblioteka z ciekawym muralem. Park Zdrojowy z tężnią oraz zabytkową Pijalnią Wód zaprasza z kolei do skosztowania wód o właściwościach zdrowotnych. Największą atrakcją dla dzieci jest położony w okolicy Leśny Park Niespodzianek, w którym można podziwiać z bliska sarny, daniele czy muflony.

Ustroń – baza wypadowa dla aktywnych

Osoby preferujące aktywny, górski wypoczynek, będą również zadowolone z pobytu w Ustroniu. Warto wybrać komfortowe apartamenty w Ustroniu, które są świetną bazą wypadową. To właśnie tu rozpoczynają się szlaki wiodące w góry. Ich łatwość sprawia, że na górski spacer można zabrać dzieci. Najpopularniejszym celem wędrówek jest Czantoria – góra o wysokości 995 m n.p.m, na którą można wejść lub wjechać kolejką linową. Na szczycie wzniesienia znajduje się wieża widokowa, z której widać okolicę. Równie popularne są Równica, Czantoria Mała czy góra Orłowa. Ustroń to też popularna miejscowość wśród rowerzystów.

Apartamenty Ustroń – gdzie zatrzymać się w Ustroniu?

Ustroń to nie tylko obiekty sanatoryjne. To także nowoczesne apartamenty w Ustroniu, które spełnią wymagania wszystkich członków rodziny. Wybierając wypoczynek w Ustroniu, warto zatrzymać się w doskonale wyposażonym apartamencie z łazienką oraz własną kuchnią. Warto zdecydować się na Ustroń apartamenty, które położone są niedaleko centrum miasta. Takie apartamenty będą idealne dla każdego – zarówno tych preferujących rodzinne zwiedzanie okolicy, jak i tych, którzy lubią górskie wycieczki.