Dlaczego warto zmienić kołdrę na lato?

wypoczynek

Wersje demo ERPWritten by:

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba decyduje się na zmianę kołdry na lato. Nie wszyscy jednak wiedzą, jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie.

Jakie zalety mają kołdry letnie kolorowe?

Do zdecydowanie najczęściej wymienianych atutów omawianych produktów trzeba zaliczyć stosunkowo niewielką grubość i wagę. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zmiana kołdry na lato pozwoli poprawić cyrkulację powietrza. W ten sposób użytkownicy będą czuli znacznie większy komfort podczas snu. Ponadto cieńsza kołdra sprawia, że ciało się nie wychłodzi.

Kołdry letnie kolorowe – jakie poszycie będzie najbardziej odpowiednie?

Rekomendowane jest postawienie na poszycie ze 100% bawełny. Bardzo istotne znaczenie będzie miała także gęstość tkaniny. Godny uwagi jest fakt, że tkaniny bawełniane i bambusowo-wełniane cechuje zdecydowanie mniejsza gęstość. Będzie to oczywiście miało przełożenie na przepuszczalność pary wodnej oraz powietrza.

Jakie wypełnienie powinna mieć kołdra letnia?

Koniecznie trzeba mieć świadomość, że omawiane produkty mogą być wypełnione wsadem syntetycznym lub naturalnym. Do naturalnych wypełnień trzeba zaliczyć piecze oraz puch. Zdecydowanie najpopularniejszym wypełnieniem syntetycznym są poliestrowe włókna silikonowe.

Najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie wypełnienie z puchu. Godny uwagi jest fakt, że kołdra letnia z pierza i puchu nie jest rekomendowana osobom, które są uczulone. Należy zaznaczyć, że wspomnianych wad jest pozbawione syntetyczne wypełnienie.

Jak dbać o kołdry w lecie?

Ludzie w trakcie lata pocą się nie tylko częściej, ale również mocniej. Cienka kołdra nie jest duża. Użytkownik nie powinien mieć większych problemów z umieszczeniem jej w pralce. Jak wiadomo w omawianej porze roku suszenie jest zdecydowanie szybsze. Rekomendowane jest pranie kołdry latem zdecydowanie częściej niż w pozostałych porach roku. Warto stosować wysokiej jakości płyny. Nie jest zalecane oszczędzanie w tym aspekcie.