To spodoba się Twojemu dziecku

wypoczynek

Wersje demo ERPWritten by:

Każdego roku przychodzi ten wyjątkowy dzień związany z datą przyjścia na świat pociechy. Urodziny dla dzieci są bardzo szczególną okazją i warto mieć to na uwadze. W miarę możliwość można przygotować niespodziankę urodzinową, a najlepiej zorganizować przyjęcie dla szerszego grona przyjaciół dziecka.

Jakie atrakcje dla starszych dzieci?

W przypadku małego dziecka organizacja urodzin jest banalnie prosta, ale starsze pociechy mają już nieco większe wymagania. Warto wobec tego dobre zastanowić się nad tym, na jakie atrakcje urodzinowe postawić. Jeśli organizujemy przyjęcie w domu, to godny polecenia jest bal przebierańców. Goście mogą wcielić się w swoją ulubioną postać i diametralnie odmienić swój codzienny wygląd.

Inną opcją jest zorganizowanie balu tematycznego. Można wybrać temat, który całkowicie zaskoczy podopiecznego, będzie dla niego czymś zupełnie nowym lub postawić na jego zainteresowania. W zależności od wybranego motywu przewodniego należy zadbać o zorganizowanie odpowiedniej scenerii, dodatki, stroje, akcesoria itd.

A może urodziny dla dzieci poza domem?

Urodziny dla dziecka nie muszą być organizowane w domu. Można spędzić je w lokalu. Jest to duża wygoda dla rodzica ze względu na mniejszą ilość pracy związanej z szykowaniem i sprzątaniem. Z kolei dzieci bardzo lubią niespodzianki i nowe miejsca. Co więcej, poza domem czeka na pociechę dużo więcej dodatkowych atrakcji. Można nawet skorzystać z oferty animatora.

W przypadku dzieci, które nie ukończyły jeszcze dziesiątego roku życia, świetną opcją na spędzenie urodzin jest wybranie się do sali zabaw. Jest to gwarancja wspaniałej zabawy. Animator zajmie się wszystkim za rodzica. Ciekawą opcją jest zorganizowanie przyjęcia w restauracji, gdzie zwykle do dyspozycji są też place zabaw.

Świetna zabawa z okazji urodzin w plenerze

Jako, że dzieci uwielbiają spędzać czas aktywnie i na zewnątrz, można zorganizować przyjęcie urodzinowe w plenerze. Jest to świetna opcja w przypadku ciepłych miesięcy, szczególnie jeśli dysponujmy własnym ogrodem.

Inną opcją jest wybranie się do parku czy ogrodu botanicznego. Wspólny piknik na kocach z koszykiem pełnym smakowitości będzie strzałem w dziesiątkę. Można nawet zrobić grilla. Zabrać ze sobą można też piłkę, najlepiej taką nadmuchiwaną. Przy jej użyciu można wymyślić najróżniejsze gry. Świetną atrakcją będzie szukanie skarbów w plenerze.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.