Czym powinien charakteryzować się dobry pedalboard?

wypoczynek

Wersje demo ERPWritten by:

Osoby grające na co dzień na gitarze doskonale wiedzą, jak delikatne i wrażliwe na uszkodzenia są używane przez nie sprzęty. Nic zatem dziwnego, że za wszelką cenę starają się je chronić i odpowiednio zabezpieczać, aby ich używanie podczas grania, ale też i transportowanie, było maksymalnie bezpieczne. Osiągnąć to można w tylko jeden sposób. Niezbędne jest posiadanie skrzyni, która inaczej nazywana jest pedalboardem. Czym jednak powinien charakteryzować się dobry pedalboard?

Czy dokładnie jest pedalboard?

Jak już we wstępie zostało powiedziane, pedalboard to specjalna skrzynia, która służy do umieszczenia w niej posiadanych efektów gitarowych. Dzięki niej są one bezpieczne nie tylko podczas grania, lecz również podczas transportowania ich np. pomiędzy koncertami.Oczywiście nie oznacza to, że każda skrzynia będzie dobrym pedalboardem. Musi ona spełniać kilka ważnych kwestii, aby mogła być tak nazwana, a także w odpowiedni sposób zabezpieczała zawarte w niej sprzęty.Dobry pedalboard musi przede wszystkim posiadać w środku odpowiednie przegródki, w których umieszczone zostaną w sztywny i bezpieczny sposób wszystkie posiadane efekty. Musi dodatkowo posiadać odpowiednio wzmocnioną konstrukcje, aby były one właściwie zabezpieczone przed każdym możliwym uszkodzeniem. Dodatkowo musi on posiadać odpowiednie uchwyty, aby możliwe był po pierwsze wygodne przenoszenie skrzyni, a po drugie stabilne jej mocowanie do podłogi.

Pedalboard sklep internetowy czy stacjonarny?

Z oczywistych względów nie da się takiej skrzyni dostać wszędzie. A co za tym idzie kupując pedalboard cena musi być niestety wysoka. Powoduje to, że nie można kupić takiej skrzyni gdziekolwiek. Najczęściej gitarzyści wybierają tradycyjny pedalboard sklep, w którym znajdują się używane przez muzyków sprzęty i akcesoria. Może to być sklep nie tylko stacjonarny, lecz również internetowy. Z uwagi jednak na wysoką cenę, a także na często bardzo specyficzne potrzeby każdego gitarzysty, nieco lepszym pomysłem wydaje się osobiste udanie się do danego sklepu i własnoręczne ocenienie tego, jak się dana skrzynia prezentuje, jakie jest jej wykonanie, oraz czy pedalboard wart jest swojej kwoty. Kupując pedalboard cena może być bardzo różna. Warto by więc żeby jakość szła za nią równomiernie.