Szczyrk i Wisła z myślą o narciarzach i snowboardzistach

wypoczynek

Wersje demo ERPWritten by:

Co robi ortodoksyjny narciarz lub snowboardzista w czasie upałów? Tęskni za świeżym puchem. Przygotowuje się do kolejnego sezonu. Zapada w sen letni. Być może z bardzo dużym wyprzedzeniem planuje urlop i noclegi.
Jedną z najbardziej popularnych destynacji fanów jednej lub dwóch desek jest Beskid Śląski.

Szczyrk i Wisła w przygotowaniach do kolejnego sezonu

Obie miejscowości przyciągają zimą setki tysięcy turystów.

Po otwarciu Ośrodka „Szczyrkowski” i jego stałej rozbudowie niewielki Szczyrk przyciągnął masy fanów białego szaleństwa. Problemem dla turystów oraz stałych mieszkańców stały się monstrualne korki. Miasto zareagowało. W tym roku wykupiono ziemię pod budowę dodatkowych parkingów i stacji przesiadkowej na obrzeżach popularnego kurortu narciarskiego. Narciarze i snowboardziści będą zostawiali samochody przed wjazdem do Szczyrku i przesiadali się do specjalnych busów kursujących jedynie w tej miejscowości. Projekt powinien być wykonany do końca 2021. Jeśli plany wypalą, jest nadzieja na pozbycie się korków w mieście.

Oprócz „Szczyrkowskiego” i kilku mniejszych stoków, narciarzy

niezmiennie przyciąga Skrzyczne — Ośrodek COS.W Wiśle warto poszusować w ośrodkach: Nowa Osada, Cieńków, Stok i Stożek oraz w innych resortach w zależności od umiejętności i upodobań

Szczyrk i Wisła. Baza noclegowa

Szczyrk, tak jak Wisła apartamenty posiada bardzo zróżnicowane. Baza hotelowa i apartamenty z oczywistych względów najlepiej rezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem. Odległość drogowa między tymi miastami to 22 km. Przemieszczanie się pomiędzy ośrodkami narciarskim nie powinno stanowić problemu w sezonie (o ile znikną korki). W przypadku jednego i drugiego miasta dostępne są noclegi od luksusowych hoteli pełnych dodatkowych wygód, po tanie, proste apartamenty. Wyszukując haseł: Wisła apartamenty lub Wisła noclegi tylko na stronie booking.com znajdziemy blisko 400 różnych lokalizacji na terenie miasta. Te same zapytania dotyczące Szczyrku pokażą około 250 miejsc.Szczyrk apartamenty, Wisła apartamenty to wyszukiwania w sieci nie tylko w sezonie zimowym. Oba miasta przyciągają amatorów pieszych, górskich wędrówek, rowerzystów, dla których wiele beskidzkich tras to nie lada wezwanie.