Marzenie o locie w chmurach, czyli skoki spadochronowe

wypoczynek

Wersje demo ERPWritten by:

Na co dzień wielu z nas prowadzi życie, które jest spokojne i adrenalina to coś z czym nie spotykamy się każdego dnia. Nic więc dziwnego, że od czasu do czasu mamy ogromną chęć na coś szalonego, coś co zapewni nam ogrom wrażeń i emocji, coś co będziemy długo wspominać i co przyprawi nas o szybsze bicie serca. Sporty ekstremalne to właśnie taka nutka szaleństwa, na którą każdy może sobie pozwolić, aby życie nabrało kolorów.

Nie ma się czego bać!

Nie każdy musi lubić sporty ekstremalne. Niektóre z nich są niebezpieczne i wymagają wielu przygotować oraz doskonałej kondycji fizycznej. Skoki w tandemie są jednak taką atrakcją, na którą może sobie pozwolić prawie każdy. Aby zapewnić sobie sporą dawkę adrenaliny i poczuć dreszczyk grozy podczas wyskakiwania z samolotu wcale nie trzeba być wysportowanym czy świetnie wyszkolonym. Skoki w tandemie są praktycznie dla każdego! Jeśli nie mamy problemów zdrowotnych mogących nasilić się podczas skoku – śmiało można zapisać się do instruktora, który skoczy razem z nami. Skoki w tandemie są zupełnie bezpieczne, ponieważ wszystko co dzieje się podczas tego sportu kontroluje profesjonalny instruktor. Zadaniem uczestnika jest jedynie odbycie krótkiego szkolenia i zaufanie swojego instruktorowi.

Jak długo trwa skok i jaka jest prędkość spadania?

Skoki spadochronowe oferuje dziś bardzo wiele szkół. Mimo wszystko kolejki bywają spore, więc warto zapisać się na tę atrakcję z wyprzedzeniem. Sezon na skoki jest uzależniony od warunków pogodowych. Najlepiej wybrać ciepły miesiąc. Oczywiście jeśli zapiszemy się i opłacimy skok, a pogoda danego dnia nie pozwoli na jego wykonanie – atrakcja zostanie po prostu przełożona na inny dzień. Większość szkół oferuje skoki głównie w weekendy. Zaplanować należy sobie większą część dnia, ponieważ przed skokiem odbywa się szkolenie, a różne warunki pogodowe często wprowadzają niewielkie opóźnienia. Skoki w tandemie zazwyczaj odbywają się z pokładu samolotu na wysokości 3 lub 4 tysięcy metrów. Najpierw trwa skok z zamkniętym spadochronem, kiedy prędkość uczestników osiąga nawet 200km/h – to zdecydowanie spora dawka adrenaliny. Następnie odbywa się faza powolnego spadania z rozwiniętym spadochronem – instruktorzy dają się namówić nawet na pokierowania linkami spadochronu. Ta przygoda jest po prostu niezapomniana!