Imprezy dla dzieci – zyski i straty

wypoczynek

Wersje demo ERPWritten by:

Organizacja imprezy dla dzieci bywa dużym wyzwaniem. Najmłodszy uczestnik, główny bohater dnia, musi być usatysfakcjonowany i szczęśliwy. Dziecko trudniej zadowolić niż dorosłą osobę, dlatego wszystko musi być zapięte na ostatni guzik.

Dekoracje i prezenty

Organizacja imprezy dla dzieci pochłania sporo kosztów. Szczególnie droga bywa dekoracja. Balony mogą przyjmować różne kształty i posiadać różne kolory. Balony to bardzo uwielbiana przez dzieci dekoracja. Balony zwykle są kolorowe i piękne, mogą także wyglądać jak bohaterowie ulubionych bajek.

Każde dziecko, które obchodzi urodzinki, oczekuje prezentu. To normalne w dzisiejszym świecie. Prezenty dostaje się od dziadków, rodziców, cioć i wujków, a także zaproszonych dzieci, jeśli to przyjęcie dla kolegów z przedszkola albo szkoły. Czasem wiele dzieci kupuje jeden wspólny prezent.

Urodzinowe menu

Jeżeli impreza organizowana jest w restauracji – zadanie organizatora czyli rodzica, ogranicza się do wyboru menu spośród zaproponowanych opcji. Jeżeli jednak impreza jest organizowana w domu, trzeba zamówić catering lub ugotować wszystko samodzielnie.

Warto przy tej okazji pamiętać o ewentualnych alergiach i nietolerancjach osób zaproszonych na imprezę. Warto dopytać o tę kwestię na przykład rodziców zaproszonych dzieci, aby każdy mógł zjeść na urodzinach coś smacznego, by dla każdego coś zostało przygotowane. Dziś częste są na przykład nietolerancje laktozy lub glutenu.

Impreza tematyczna

Bardzo często rodzice organizują dzieciom imprezy tematyczne, skupione wokół jednego tematu przewodniego, na przykład dżungli, kosmosu lub świata Harry’ego Pottera. Możliwości jest mnóstwo. Motywem przewodnim często jest ulubiona bajka – Kubuś Puchatek, Pszczółka Maja lub Kraina Lodu. Można wtedy poszukać odpowiednich strojów oraz puścić muzykę z danej bajki. Można nawet obejrzeć bajkę na dvd.

Imprezy tematyczne są lubiane przez maluchów. Często zdarza się, że cała dekoracja – kubeczki, talerzyki – wszystko ma motyw, który jest motywem przewodnim. Dzieci czują się bardzo szczęśliwe i jeszcze długo po zakończeniu imprezy wspominają w opowieściach co to się na niej zdarzyło. Można także przygotować dodatkowe atrakcje na przykład losowanie małych nagród.