Zakup perfum – o czym warto wiedzieć?

Uroda i zdrowie

Wersje demo ERPWritten by:

Zakup damskich perfum nie jest prosty. Choć nie ma oczywiście żadnych kłopotów z dostępnością tego rodzaju produktów, to problemem może okazać się wybór właściwego zapachu. Jakie typy perfum oferowane są w sklepach? Które z nich wybrać? Jak prawidłowo aplikować perfumy?

Najpiękniejsze perfumy damskie – rodzaje

Istnieje wiele podziałów perfum. Warto pamiętać, że do produktów tych zalicza się powszechnie również wody toaletowe, odświeżające i kolońskie. Poszczególne typy różni przede wszystkim ilość i stężenie zawartych w nich olejków zapachowych oraz koncentracja aromatu.

Należy także wiedzieć, że podstawowy skład perfum to trzy nuty zapachowe. Wyróżniamy tu nutę głowy, nutę serca i nutę końcową, a ich uwalnianie następuje kolejno w określonych momentach po aplikacji produktu. Jeśli chodzi o rodzaje zapachów, wymienić można kilka głównych wersji. Do najpopularniejszych należą perfumy cytrusowe, kwiatowe, drzewne, korzenne i orientalne.

Jak wybrać perfumy?

Dziś dostępnych jest tak wiele kompozycji zapachowych, że wybór perfum może być niezwykle trudny. Często testując poszczególne produkty trudno jest zdecydować się na jeden z nich. Idąc do perfumerii lub drogerii w celu nabycia nowego flakonika, warto powstrzymać się przed użyciem w domu jakichkolwiek zapachów. Z kolei będąc w sklepie nie należy przesadzać z jednoczesnym wąchaniem dużej ilości różnych aromatów.

Na pewno podczas wyboru należy skupić się na własnych upodobaniach, zapominając o marce, reklamie czy opinii znajomych. Często najpiękniejsze perfumy damskie to produkty mniej znanych firm, które nie zdążyły jeszcze zdobyć solidnej pozycji na rynku. Najlepiej więc kierować się swoimi potrzebami i gustem. Warto pamiętać, że perfumy to jeden z elementów, za pomocą którego można wyrazić siebie. Często więc na wybór wpływa osobowość i charakter człowieka.

Zakup, aplikacja i przechowywanie perfum

Testując perfumy, należy spryskać nadgarstek i po odczekaniu kilku sekund sprawdzić, jak pachnie dany aromat. Lepiej nie rozcierać produktu na skórze, by nie stracił swoich właściwości. Decyzję o wyborze konkretnego zapachu można podjąć nieco później – nawet za kilka godzin czy dni. Dzięki temu istnieje szansa, aby przekonać się, jak bardzo trwały jest dany rodzaj perfum.

Po zakupie flakonika należy pamiętać, by przechowywać go w chłodnym, a przede wszystkim ciemnym miejscu. Jeśli chodzi o stosowanie produktu, ważne jest miejsce aplikowania go. Dobrym wyborem będzie na pewno nadgarstek, skóra za uszami, obojczyki i włosy.