Perfumy szyprowe – czym się charakteryzują

Uroda i zdrowie

Wersje demo ERPWritten by:

To jedna z najważniejszych rodzin zapachowych, jednak nie wszyscy wiedzą, co to oznacza. Czym charakteryzują się perfumy szyprowe i do jakich kobiet pasują najbardziej? Przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na ich temat.

Perfumy szyprowe – historia

„Chypre” – słowo, od którego swoją nazwę wzięła ta grupa zapachów to po francusku po prostu Cypr, śródziemnomorska wyspa pełna niezwykłych, naprawdę nietypowych aromatów. Pierwszy zapach z tej kategorii został stworzony przez markę Coty już w 1917 roku. Ponad stop lat kobiety kochają ten niezwykły aromat i chętnie się nim otaczają na co dzień.

Perfumy z tej grupy zapachowej są bardzo charakterystyczne. Ta grupa zapachów wyróżnia się połączeniem mchu dębowego, wetiweru, bergamotki i paczuli. Czasami kompozycję uzupełnia się o kwiaty i soczyste, wyraziste nuty owocowe. Dzięki temu zapach jest intensywny, ale szalenie kobiecy.

Perfumy szyprowe dla kobiet pewnych siebie

Mech i drewno, czyli żywiczny las – to właśnie najbardziej charakterystyczne nuty zapachowe perfum szyprowych. Do tego jeszcze delikatne kwiaty i pachnące słońcem, soczyste i dojrzałe owoce. Nie ma chyba innych, tak kobiecych kompozycji jak połączenia szyprowe. Na rynku znajdziesz także mieszaniny szyprowo-skórzane, nieco ostrzejsze, pozbawione dziewczęcej lekkości.

Dlatego perfumy świetnie sprawdzają się w przypadku kobiet pewnych siebie i zdecydowanych. Tych, które są świadome swojej kobiecości i kobiecej siły. Perfumy szyprowe tego rodzaju idealnie pasują na jesień. Nie dla nich otoczenie słonecznych dni i leniwych popołudni. To raczej perfumy energii, tak potrzebnej w czasie jesiennych dni. Wystarczy powąchać nadgarstek, by w wyobraźni przenieść się w stronę słonecznych lasów na Cyprze i móc odpocząć.

Klasyki w świecie perfum

Najbardziej popularne perfumy na świecie to własnie perfumy szyprowe. Wiele znanych marek, wręcz legend w świecie kobiecych perfum ma w swoim portfolio właśnie takie produkty. Wspaniały, szyprowy zapach odkrywa przed nami Chanel No.19.

Inne perfumy o wyraźnie szyprowym zapachu to Miss Dior, Mitsouko (Guerlain), Paloma Picasso i Cabochard (Gres). To bardzo kobiece zapachy, które każda miłośniczka klasyki, stylu i elegancji powinna mieć na swojej toaletce. Ten zapach otula, dokładnie przylega do skóry i wspaniale rozkwita pod wpływem ciepła ciała. Na dodatek warto zwrócić uwagę na to, że to bardzo oryginalna kompozycja zapachowa. Na pewno nie jest nudna i raczej sprawdzi się do kobiet, które lubią się wyróżniać i dawać upust swojej barwnej osobowości.