Nowoczesne sposoby leczenia nietrzymania moczu

Uroda i zdrowie

Wersje demo ERPWritten by:

Niektóre problemy medyczne wydają się być bardziej wstydliwe, przez to rzadziej konsultuje się je ze specjalistami i zdecydowanie za rzadko sięga po pomoc. Właśnie tak jest w przypadku nietrzymania moczu przez pacjentki. Wciąż zbyt mało kobiet trafia do lekarza, panie zmagają się z tym wstydliwym problemem zapominając o tym, że współczesna medycyna ma już rozwiązania na wiele dolegliwości.

Leczenie nietrzymania moczu

Problemy z nietrzymaniem moczu mogą pojawić się w związku z takimi obciążeniami jak po prostu wiek, ale również w przypadku kobiet po porodzie. Inne obciążenia to między innymi duża liczba ciąż, urazy i choroby rdzenia kręgowego, choroby i urazy dna miednicy. Nietrzymanie moczu są obciążone również sportsmenki trenujące takie dyscypliny jak na przykład podnoszenie ciężarów czy zapasy. Leczenie nietrzymania moczu może znacznie poprawić komfort życia i sprawić, że kobieta powróci do większej aktywności i będzie czuła się po prostu bardziej swobodnie. To ogromna zmiana prowadząca do normalności takiej jak wcześniej.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu – podstawowe informacje

Współcześnie najbardziej skuteczne jest laserowe leczenie nietrzymania moczu. Oczywiście w niektórych przypadkach lekarz może na początek doradzić zmianę trybu życia, na przykład zredukowanie wagi ciała oraz ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy. Jeżeli uda się tymi metodami wypracować poprawę, zabieg z wykorzystaniem lasera nie będzie potrzebny. W innym przypadku skuteczne leczenie to właśnie to z wykorzystaniem możliwości najnowszej techniki medycznej.

Nietrzymanie moczu jak leczyć

Czasami jednak lekarz od razu zaleca leczenie nietrzymania moczu przy użyciu specjalnego lasera, za pomocą którego uda się obkurczyć ściany pochwy i zrewitalizować je. To tak naprawdę mało inwazyjna i bardzo skuteczna metoda, po której pacjentka może od razu wrócić do normalnego funkcjonowania. Czy to jedyna metoda zalecana przez specjalistów? Jeżeli pojawia się pytanie o nietrzymanie moczu jak leczyć, współczesne pacjentką proponuje się również obkurczanie ścianek pochwy i jej mięśni za pomocą fali elektromagnetycznej. Nie istnieje jedna standardowa ścieżka postępowania i w przypadku każdej pacjentki być może zostaną dobrane inne metody leczenia, które sprawdzą się najlepiej i doprowadzą do rozwiązania problemu.