Na co zwrócić uwagę wybierając dom opieki?

Uroda i zdrowie

Wersje demo ERPWritten by:

Życie z chorym na Alzheimera jest często trudne. Nastrój może się bardzo zmieniać i sprawiać, że codzienne życie jest wyzwaniem. Komunikowanie się z pacjentami z chorobą Alzheimera wymaga wiele uwagi i wysiłku. Ze względu na spadek zdolności umysłowych i fizycznych chory nie może już dobrze mówić, słuchać i rozumieć. Spokój i cierpliwość są ważne. Czasami choroba postępuje szybko i najbliżsi nie są w stanie samodzielnie opiekować się chorą osobą.
Wtedy pojawia się dylemat i pytanie jakie miejsce będzie najlepsze dla naszego rodzica czy dziadka? Czy wybrać Dom opieki Alzheimer czy dom seniora warszawa?

Domy opieki Warszawa i okolice – na który się zdecydować?

Dom opieki Alzheimer to propozycja skierowana szczególnie do pacjentów z chorobą Alzheimera i jest to najlepsza opcja dla seniorów cierpiących na nieuleczalną chorobę neurodegeneracyjną. Domy opieki Warszawa i okolice to bogata oferta placówek, o różnym standardzie. Ceny są zależne od tego co dana placówka proponuje. Przed podjęciem decyzji o wyborze, warto obejrzeć kilka placówek, porozmawiać z personelem i pensjonariuszami.

Dom seniora Warszawa – na co zwrócić uwagę?

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze i jeśli od razu mamy mieszane uczucia co do miejsca, to lepiej dać sobie spokój i poszukać takiego, które sprosta naszym oczekiwaniom i z czystym sumieniem będziemy mogli powierzyć opiekę nad naszymi rodzicami lub dziadkami, pracującemu tam personelowi.Ważne aby budynek spełniał normy umożliwiające poruszanie się osobom starszym i niepełnosprawnym. Pokoje, miejsca wypoczynku i aktywności, jadalnia, świetlica powinny być przestronne, dobrze wyposażone i czyste.Normą powinny być łóżka rehabilitacyjne z materacami przeciwodleżynowymi, łazienki w pokojach, przystosowane dla osób niepełnosprawnych i system umożliwiający komunikację z personelem.

Ważnym aspektem są również gabinety rehabilitacyjne i sale terapii zajęciowej. Powinny być dostosowane do potrzeb pacjentów.Warto aby w placówce znajdowała się własna pralnia i kuchnia, w której przygotowywane są posiłki zgodnie z odpowiednimi zaleceniami i wymaganiami dietetycznymi.Sale fizjoterapeutyczne powinny być wyposażone w sprzęt rehabilitacyjny dla pacjentów geriatrycznych oraz do wykonywania fizjoterapii dla pacjentów z chorobami wieku podeszłego, a sale terapii zajęciowej przystosowane do prowadzenia szerokiej gamy zajęć. Bardzo potrzebne są zajęcia arteterapii, terapii książkowej, muzykoterapii, filmoterapii i ćwiczeń relaksacyjnych i oddechowych. Dobrze jak na terenie placówki znajduje się duży ogród.