Jak poradzić sobie z przebarwieniami skóry?

Uroda i zdrowie

Wersje demo ERPWritten by:

Pojawiające się pod wpływem słońca plamy na skórze tylko czasami przybierają postać uroczych piegów. Zwykle są nieregularne, mało estetyczne i mają brzydkie zabarwienie, na pewno nie są to oczekiwane zmiany. Niestety, walka z nimi jest bardzo trudna.

Lepiej zapobiegać

Jeśli skóra ma tendencje do występowania przebarwień, najlepiej jest chronić ją przed takimi zmianami ze wszystkich sił. Nie jest to łatwe, gdyż przebarwienia mogą pojawiać się nie tylko latem, ale też wiosną, zwłaszcza przy pierwszych ekspozycjach skóry na silniejsze słońce. Doznają ich nawet osoby, które zimą odwiedzają góry, gdyż słońce odbijające się od ośnieżonych szczytów intensywnie działa na skórę.

Niezbędne jest więc, by przez okrągły rok stosować kremy z silnym filtrem. Problem polega jednak na tym, że niełatwo jest dobrać idealny krem do swej skóry, który będzie jednocześnie dobrze pielęgnował i chronił przed słońcem. Czasem obecność filtra nie idzie w parze z pielęgnacją, przez co wiele osób nie ma innego wyjścia jak tylko pogodzić się z występowaniem piegów i plam.

W lecie zaś najlepiej jest chronić się przed słońcem. Łatwiejsze jest to jeśli na występowanie przebarwień narażona jest tylko skóra twarzy, gdyż można chronić ją kremem z filtrem oraz kapeluszem. Kłopot mają zaś osoby, u których przebarwienia pojawiają się na całej skórze, w dodatku jeśli kochają słońce i nie chcą się przed nimi ukrywać.

Metody walki

Nie da się ukryć, że wywabianie przebarwień jest bardzo trudne, na pewno trudniejsze niż chronienie się przed ich występowaniem. Wiele osób zmagających się z tym problemem sięga po domowe metody, jak sok z cytryny i z ogórka. Ich działanie jednak zwykle jest za słabe, by mogły faktycznie zmniejszyć widoczność plam, nie mówiąc już o tym, by mogły usunąć je całkowicie.

Niestety to samo często dotyczy kremów, nawet tych droższych i z apteki. Zawarte w nich kompleksy rozjaśniające czy kwasy owocowe na wiele osób zwyczajnie nie działają. Kiedy nie widzi się efektów stosowania takich produktów, a problem przebarwień jest bardzo dotkliwy, jedyne, co pozostaje, to odwiedzenie dobrego salonu kosmetycznego w Warszawie, oferującego profesjonalne usuwanie przebarwień.

Jakie metody wchodzą w grę?

Renomowany salon kosmetyczny w Warszawie może zaoferować różne metody walki z plamami posłonecznymi. Takie działają mają na przykład zabiegi złuszczające skórę, jak peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazja.

Kiedy jednak przebarwienia są intensywne, pomóc może tylko laser. Salon kosmetyczny w Warszawie poleca ten specjalistyczny zabieg osobom, które chcą radykalnie rozwiązać problem przebarwień na swej skórze.