Ile trzeba zapłacić za lifting twarzy?

Uroda i zdrowie

Wersje demo ERPWritten by:

Ceny zabiegów kosmetycznych i chirurgicznych bywają bardzo różne, bo gabinety ustalają je same, ale mimo wszystko można je z większą lub mniejszą szczegółowością uśrednić. Ile trzeba więc zapłacić za lifting twarzy w zależności od jego rodzaju i tego, na jakiej partii twarzy ma być przeprowadzony?

Lifting chirurgiczny

Zabieg najskuteczniejszy, ale też zarazem najdroższy. Chcąc się mu poddać, trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu przynajmniej kilku tysięcy złotych. Lifting chirurgiczny nierzadko jest jednak dużo droższy. Jego cena potrafi osiągnąć kwotę nawet dwudziestu tysięcy.

Mimo wszystko jeśli komuś zależy na trwałych i rzeczywiście dobrych efektach, powinien on pomyśleć właśnie o liftingu chirurgicznym twarzy. Jest to jedyna taka metoda, która gwarantuje natychmiastowy efekt odmłodzenia, wygładzenia i naciągnięcia skóry.

Nici liftingujące

Bardzo dobrą i zyskującą na popularności alternatywą dla klasycznego zabiegu chirurgicznego są nici liftingujące. Metoda ta niemalże tak samo dobrze radzi sobie z wygładzeniem i odmłodzeniem skóry. A ile kosztuje?

Na pewno jest to propozycja tańsza od liftingu chirurgicznego. Zabieg przeprowadzany przy pomocy nici kosztuje zwykle kilka tysięcy złotych. W przypadku gdy chce się go wykonać na skórze całej twarzy, zazwyczaj trzeba wydać przynajmniej pięć tysięcy złotych.

Lasery frakcyjne i CO2

Bezinwazyjny i najbezpieczniejszy dla ciała lifting wykonuje się obecnie z pomocą specjalistycznych laserów – frakcyjnych bądź CO2. To metody nie tyle lecznicze, co bardziej profilaktyczne. Chronią skórę twarzy przed przedwczesnym starzeniem się i utratą prawidłowego owalu.

Z liftingu laserowego najczęściej korzysta się na wybranych partiach skóry, przede wszystkim na czole. Punktowo działający zabieg to koszt ok. 500-1000 złotych.

Fale ultradźwiękowe

Lifting twarzy, który wykorzystuje właściwości fal ultradźwiękowych, jest jednym z bardziej naturalnych sposobów na odmłodzenie skóry. Pobudza on ją bowiem do samodzielnej regeneracji. Dba o to, by mogła się ona naturalnie odnawiać.

Jeżeli ten typ liftingu ma zostać przeprowadzony na całej skórze twarzy, zazwyczaj będzie on kosztować gdzieś w okolicach czterech lub pięciu tysięcy złotych. Fale ultradźwiękowe wykorzystuje się też miejscowo. Cena zabiegu spada wtedy do tysiąca złotych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.