Hydromasaż na sucho – najważniejsze informacje

Uroda i zdrowie

Wersje demo ERPWritten by:

Masaż to nie tylko doskonały sposób na relaks, ale również i na regenerację oraz poprawę samopoczucia. Jednym z popularnych typów jest hydromasaż, szczególnie ten przeprowadzany na sucho.

Co warto wiedzieć o hydromasażu na sucho?

Hydromasaż na sucho w ostatnim czasie cieszy się dużą popularnością, ze względu na swoje regenerujące i relaksujące właściwości. W tym przypadku muszą być zastosowane specjalne wodne łóżka do masażu, wyposażone w specjalne dysze. Takie łóżka są najczęściej regulowane. Zmieniać można nie tylko technikę masażu, jego tempo oraz moc. Wybrać można również partię ciała, która będzie poddawana relaksacyjnemu zabiegowi.

Łóżka do masażu hydrowodnego mają bardzo prostą zasadę działania. Wystarczy się na nich położyć i uruchomić, aby dysze wodne masowały okrężnymi ruchami wybrane partie ciała bądź całe ciało. Łóżko zawiera specjalną matę, pod którą znajduje się ciepła woda, uderzająca w nią pod odpowiednio dobranym ciśnieniem. Uderzająca o matę woda imituje ruchy wykonywane przez masażystę w czasie klasycznego zabiegu.

Dlaczego warto korzystać z masażu wodnego na sucho?

Masaż wodny na sucho ma wiele zalet, nic więc dziwnego w tym, że zainteresowanie nim jest coraz większe. Za jego najważniejsze atuty można uznać przede wszystkim:
– znaczną redukcję napięć,
– poprawę krążenia krwi,
– rozluźnienie mięśni,
– poprawę metabolizmu,
– łagodzenie bólu mięśniowego,
– regenerację po wysiłku,
– regenerację po przebytych kontuzjach,
– poprawę sprawności ciała,
– poprawę samopoczucia.

Masaż wodny na sucho ma nie tylko działanie odprężające i relaksujące. Ten typ masażu jest także dość korzystny dla zdrowia. W czasie jego trwania organizm zostaje rozgrzany i zregenerowany, wszelkie powstałe urazy po wykonaniu masażu można wyleczyć szybciej i efektywniej. Pierwsze widoczne efekty masażu pojawiają się już zaledwie po kilku zabiegach.

Tak naprawdę z zalet masażu wodnego na sucho może skorzystać każdy, gdyż nie istnieją jednoznaczne przeciwwskazania do jego stosowania. Ze względu na właściwości przyspieszające regenerację i leczenie kontuzji, jest on bardzo często wykorzystywany przez sportowców, choć oczywiście idealnie sprawdzi się również w przypadku osób niezwiązanych z nadmierną aktywnością fizyczną.

Stopka