Szkolenia spadochronowe – mocne wrażenia

Turystyka i wypoczynek

Wersje demo ERPWritten by:

Czego dowiesz się z artykułu

Wyścigi samochodowe, lot ze spadochronem, paralotnia, balon… To tylko niektóre propozycje dla amatorów mocnych wrażeń. Warto jednak pamiętać także o bezpieczeństwie. Dobra zabawa musi być bezpieczna. Trzeba dopilnować, aby ryzyko wypadku zostało zminimalizowane.

Teoria i praktyka

Uprawianie każdego sportu wiąże się z poznaniem teorii i z zajęciami praktycznymi, w czasie których uczestnik doskonali swoje umiejętności. Szkolenia AFF to połączenie teorii i praktyki w idealnych proporcjach. Trudno wyobrazić sobie, że ze spadochronem skacze ktoś, kto nie zna jego budowy.

Teoria jest tak samo ważna jak praktyka. Bardzo istotne są lekcje na temat wyposażenia skoczka, a także informacje na temat procedur awaryjnych. Pomimo najlepszych chęci i najlepszego przygotowania, zawsze może wystąpić sytuacja, która będzie wymagała nagłego działania, ratowania siebie i innych. Warto wtedy porzucić stres i pewnie wykonywać przećwiczone już czynności.

Co nagle, to…

Latanie ze spadochronem wymaga godzin treningów i przygotowań. Droga do amatorskiego latania jest krótsza, droga do bycia zawodowym instruktorem – zdecydowanie dłuższa. Jednak i pierwsza i druga opcja wiąże się z poświęceniem czasu i zaangażowania, choć uczestnicy mówią, że to sama przyjemność.

Szkolenia AFF to szkolenia, w czasie których prowadzący mobilizują i motywują do wysiłku, wskazują co można zrobić lepiej, co można poprawić, aby skakać bezpiecznie i by czerpać z tego jak największą frajdę. W powietrzu sylwetka musi być stabilna, a lądowanie jak najbardziej pewne. Co nagle, to po diable. Trzeba cierpliwości.

Trener na medal

W szkoleniach AFF trenerzy czują się odpowiedzialni za osoby, które szkolą. Wkładają wiele czasu i energii w naukę. Jednak z czasem trzeba wypuścić każde pisklę z gniazda i pozwolić mu latać samodzielnie. Nowoczesna technika pomaga w szkoleniach. Nagrywanie skoków pozwala na omawianie błędów na bieżąco. Dzięki temu skoczek nabiera pewności siebie przy kolejnym skoku.

Egzamin nie będzie stresujący, jeżeli uczestnik dobrze się do niego przygotuje. Trzeba do sprawy podejść jak najbardziej poważnie. Aby przystąpić do skoków trzeba przejść przez procedurę rejestracji, przedstawić swoje dokumenty takie jak na przykład dowód osobisty oraz ważne ubezpieczenie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy